Menu

Vdechněte starým deštníkům nový život

Inspirace   |   15. 11. 2017   |   Autor: Dominika Zmítková

S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Levitující objekty

Pokud máte rozbité deštníky výrazných barev nebo vám zbyla v plechovce nepotřebná žlutá barva, můžete je připevnit ke stěně a udělat z nich surrealisticky levitující výzdobu. Všimněte si, jaký šmrnc dodaly téhle designové kavárně.

Slunečníkový lustr

Z deštníků či v tomto případě slunečníků vytvoříte u stropu velice působivé objekty. Buď použijte jeden velký deštník, nebo více menších slunečníků. Tohle řešení se hodí především jako světlo nad stůl nebo do prostorů s vysokým stropem.

Lapač snů

Dříve zachytával dešťové kapky, nyní ho přeorientujte na sny. Navěste na starou kostru deštníku pár šňůrek s korálky a pírky a během pár vteřin si doma snadno vytvoříte lapač snů.

Závěsná retro lampička

Když se vám kostra deštníku nedochová zrovna v nejlepší kvalitě, využijte pouze tyč s držátkem. Z jednoduché zahnuté rukojeti můžete vyrobit stylovou retro lampičku, kterou si bez problémů zavěsíte, kam potřebujete.

Věšák na obleky

A pokud rukojeť deštníku nepoužijete na výrobu lampičky, připevněte ji třeba ke zdi a rázem máte věšák, ze kterého vám nesklouznou ani ramínka s hodně objemnými kabáty či obleky.

Ozdoba dveří

Starý deštník vám poslouží i jako okrasná dekorace na dveře. Stačí do něj naskládat květiny, větývky, kapradí nebo cokoliv, co zrovna venku najdete.

FOTO: designworklife.com, corlaci.com, blog.freepeople.com, hative.com, trendymods.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.