Menu

Dekorace inspirované lidským tělem

Inspirace   |   19. 10. 2016   |   Autor: Izabela Nováková

Lidé byli už od nepaměti fascinováni zobrazováním svého těla. To platí stejně pro pravěké malíře tvořící na stěny jeskyně, jako pro současné výtvarníky. Zkuste se k nim připojit. Oprašte základy anatomie a vyrobte si originální dekorace do svého bytu.

Potahy na polštář

Potahy na polštář s očima

Probuďte v sobě Picassa a převlečte do uměleckého hávu i polštáře. Tentokrát při jejich výrobě nesahejte po barvách, ale po nažehlovacích samolepkách. Tyhle textilie se perfektně hodí hlavně do minimalisticky řešených interiérů.

Připínáčky

Magnetky

Praví designoví nadšenci mají doma vystajlované i takové drobnosti, jako jsou třeba magnetky na ledničku. A můžete si být jistí, že když na vás bude zírat tucet takových očí, nákupní seznam si na lednici už jen tak nezapomenete.

Hrnečky

Hrneček s motivem zavřených očí

Jen stěží udržíte ráno oči otevřené? Stejně tak tenhle roztomilý hrneček, což z něj dělá skvělého parťáka pro brzká rána. Chcete-li si ho vyrobit sami, pořiďte si speciální černou fixu na porcelán a hrnek pak krátce zapečte v troubě, aby se vám barva při prvním mytí nesmyla.

Designová držátka

Držátka na fotky ve tvaru rukou

Mějte to ve svých (zlatých) rukách!

Úchytky v podobě zlatých ručiček parádně poslouží na vystavení fotek, pohlednic nebo menších tisků. Na metalický karton, který pořídíte ve výtvarných potřebách, položte svoji dlaň a jednoduše ji i s prsty obkreslete. Vystřihněte, zavěste na řetízek a pak už jen stačí zlaté prsty naštelovat tak, aby vám v nich obrázek pěkně držel.

Zdobné květináče

Květináče z kalíšků na vejce

Dejte i obyčejným věcem tvář

Dodejte květinám trošku osobitosti třeba tím, že jejich květináče obdaříte tvářemi. Pobavily nás tyhle kalíšky na vajíčka, ze kterých někdo udělal květináčky na kaktusy. Na výrobu miniobličejů stačí použít fixy na porcelán a troška fantazie.

Dekorace na stěnu

Dekorace ze dřeva nabarvená na červeno

Kdyby stěny mohly mluvit

S nástěnnou dekorací se toho sice nedočkáte, zato si ale vysloužíte mraky pochval za to, jak nápaditě máte vyzdobené zdi. S trochou šikovnosti si tenhle umělecký kousek vyrobíte i sami z barevného kartonu.

Foto: Brit.co, Ispydiy.com, Brit.co, Abeautifulmess.com, Hative.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.