Menu

Dekorace z doby kamenné

Inspirace   |   5. 3. 2018   |   Autor: Lucie Drahošová

Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.

Kamenné podtácky

Pokud chcete svou sbírku kamenů využít v kuchyni, vsaďte na podtácky či prostírání. Kamínky skvěle poslouží jako podložky pod vaše hrníčky, talíře, ale třeba i pod vroucí hrnce či konvice. K výrobě podtácků vám přitom stačí jen staré korkové podložky a kvalitní lepidlo.

Nábytek posetý oblázky

V neposlední řadě můžete kamínky oživit i svůj nábytek, ať už je to deska stolu, nebo opěradlo staré židle. Díky pár desítkám placáků snadno proměníte starý nudný kus v nápaditý a originální kousek, jaký bude obdivovat každá vaše návštěva.

Kamenné obrazy

Pokud ve vás dříme umělecké nadání, můžete si zkusit vytvořit mozaiku z kamínků doplněných dalšími přírodními materiály, jako jsou třeba kousek dřeva a uschlý stonek trávy.

Kamínková rohož

Praktická, příjemná a designová. Taková bude vaše rohož, pokud najdete dostatek plochých kamínků a pospojujete je tavnou pistolí. Ideálně vám sedne do industriálně laděné koupelny, kde bude nejen stylovou ozdobou, ale také vyhledávaným cílem pro masáž vašich nohou.

Nádoby všeho druhu

Kamínky můžete polepit jakoukoliv nádobu a třeba si tak i celkově sladit interiér a zbavit se barevně i stylově nesjednocených květináčů, váz, stojánků na propisky, obalů na svíčky nebo třeba kelímků na zubní kartáčky. Výhodou je, že jako podklad pod kamínky můžete použít nádoby různých velikostí, barev i stylů, a nakonec stejně získáte krásně jednotnou sadu.

Foto: pebblecreations.com, wonderfuldiy.com, homebnc.com , homedesigns99.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.