Menu

8 knoflíkových doplňků do interiéru

Inspirace   |   18. 9. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Dekorace na zeď

Vyřezávané dřevěné knoflíky v pastelových barvách, to je ideální výzdoba švadlenčina šicího koutku. Zrovna tak dobře se ale uplatní i u vás v ložnici, obýváku či v dětském pokojíku.

Děrované posezení

Tyhle stylové kousky pocházejí sice ze sériové výroby, něco podobného si ale ze staré stoličky dokážete vyrobit i sami. Stačí do sedátka navrtat do čtverce čtyři dírky.

Strom knoflíkovník

Knoflíky vypadají moc hezky nalepené na nějaký obraz či koláž, jako je tomu třeba v případě tohoto košatého stromu namalovaného na čtyři vedle sebe vyskládané dlaždice.

Hoďte si bundu na knoflík

Jestli hledáte do moderní předsíně alternativu za staré klasické věšáky, mohly by se vám líbit tyhle zábavné knoflíkové. Mají navíc tu výhodu, že když si na ně dáte bundu či kabát s utrženým poutkem, tak vám na látce na zádech neudělají vyboulený výstupek, jak to dokáže háček běžného věšáku.

Poklady na stůl 

Máte-li okoukaný nebo nevyužívaný globus, na kterém nejdou moc poznat jednotlivé země, udělejte si z něj za pomoci knoflíků parádní pokojovou dekoraci. Nebo si vyšperkujte stolní lampičku. Na stínidlo jednoduše vyšijte zelenou bavlnkou stonky květinek a místo květů našijte bílé knoflíčky různých tvarů a velikostí.

Knoflíky, co netlačí

Menší sbírka plochých knoflíků podobných barev a odstínů se dá skvěle využít jako nášivka na dekorativní polštáře. Stačí zvolit vzor, předkreslit si jej na látku a po ušití polštáře začít s našíváním knoflíků do příslušného tvaru.

Foto: mycraftsyourcrafts.com, fler.cz, countryporch.com, fantasticfurniture.com.au, popsugar.com, hometalk.com, ebay.com.au, nlcafe.hu.

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.