Menu

Dekorace z usušených květin

Inspirace   |   6. 11. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Také máte doma schovanou sušenou růžičku, kterou jste dostali na první schůzce nebo na maturitním večírku? Přesvědčte se, že na sušené květiny nemusí jen sedat prach, ale mohou být i romantickou a originální dekorací do vašeho bytu.

Dáma z květů

Jestli máte dostatek trpělivosti, šikovné ruce a výtvarný talent, můžete si z uschlých květů zkusit vyrobit i takhle složitou a efektní dekoraci na stěnu. Chce to sice hodně úsilí a času, ale výsledek za tu námahu stojí.

Pěkně vylisované

Květiny nemusíte sušit jen klasickým postupem, kdy je pověsíte stonkem nahoru a necháte vyschnout. Můžete je také vylisovat. Takto uchované rostlinky lze dát mezi dvě čirá skla a použít jako zajímavé obrazy.

Šup s nimi do vázy

Sušené květiny vám ve váze budou dělat parádu celý rok, zvlášť pokud k nim zvolíte vhodně vybranou vázu. Hezkou kytici si můžete natrhat třeba na procházce hned u cesty. I bodláky a různý barevný plevel totiž vypadají jako dekorace moc hezky.

Rozkvetlá pracovna i jídelna

Váš pracovní koutek nemusí zdobit jen štosy papírů a lístečků, které vám mají připomenout něco, na co jste dávno zapomněli. K zútulnění postačí pár kousků voňavých sušených květin, které si pověsíte na zeď nebo je prostě dáte do vázy.

Voňavá nádhera

Sušit rozhodně nemusíte jen růžičky a podobná barevná kvítka, pokud si od léta necháte svazečky různých bylinek, můžete je nejen použít do jídla, ale i provonět jimi celý byt.

Pro romantické duše

Které něžné duši by se nelíbil květinový závěs? Usušte si květiny, které k sobě barevně ladí, a pověste si je nad postel nebo třeba nad krb či komodu. Efekt skvěle doplní světýlka. Je to ideální volba, pokud vás nudí bílé zdi, ale jste v nájmu a majitel si nepřeje žádné velké změny, jako jsou například barevné tapety nebo výmalba.

Foto: sistergolden.com, bloglovin.com, juliettelaura.blogspot.cz, shabbyfarmer.blogspot.cz,  101cookbooks.com, alyssaleannehoppe.com, notapaperhouse.com, myamazingthings.com, harvesttotable.com, walldecorationpictures.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.