Menu

Udělejte si skoro zadarmo super dekorace ze sádry

Inspirace   |   12. 9. 2016   |   Autor: Lucie Drahošová

Se sádrou se obvykle setkáváme jenom, když si něco zlomíme nebo musíme vyspravit díry ve zdi. Tenhle materiál má ale spoustu netušených možností. S pomocí sádry si třeba hravě zvládnete vyrobit nové dekorace do bytu.

_Sadra1

Stojany na svíčky

Sádrové stojánky na svíčky

Jediné, co k jejich výrobě potřebujete, je sádra a nějaká nádoba, která vám poslouží jako forma. Ideální je buď plastová krabička nebo kelímek od jogurtu, který vám nebude líto zničit. Hustší sádru nalijete do kelímku a do středu sádrové hmoty zatlačíte čajovou svíčku.

_Sadra2

Sádrové květináče

Květináče z gypsu

Podobně jako stojánky na svíčky si můžete vyrobit i květináče, akorát tentokrát musíte použít dvě nádoby, větší a menší. Prostor mezi nimi vylijete sádrou, čímž vznikne kruhová stěna květináče. Vnitřní menší kelímek klidně v květináči nechte, aby byl odolnější vůči vodě.

_Sadra3

Dekorativní nádoba na ovoce

Ozdobte si i nábytek! Mrkněte na našich 6 inspirativních nápadů, jak na to.

Dekorativní nádoby na ovoce

Ze sádry snadno uděláte také nejrůznější tácky, mystičky nebo podšálky. Potřebujete k tomu jen vzor, který pokryjete potravinovou fólií, na ni dáte sádru a potom odlitek pečlivě oříznete.

_Sadra3

ruka2

Stojan na šperky

Stojánek na šperky ve tvaru ruky

Pokud máte doma gumovou rukavici, za malou chvilku si můžete vyrobit i stylový stojánek na šperky. Stačí rukavici naplnit sádrou a nechat zaschnout. Vyhrajte si ovšem s pozicí ruky a případně na rukavici napojte i kelímek s odříznutým dnem, který také zalijete sádrou, abyste vytvořili předloktí a dosáhli elegantního vyššího stojanu.

Milujete vyrábění? Koukněte se na 6 nápadů, jak si udělat vlastní polštářky.

_Sadra5

Vánoční ozdoby

Ozdoby nejen na Vánoce

Ze sádry pak snadno můžete vyrobit i ozdoby k zavěšení – na stěnu, nebo třeba i na vánoční stromek. Pokud máte doma vykrajovátka na těsto, položte je na podložku, vložte do nich provázek svázaný do podoby ouška k zavěšení a vylijte sádrou. Po ztuhnutí stačí sádrový odlitek lehce protlačit, a můžete věšet.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Foto: neovias.blogspot.com, notey.com, happinessisblog.com, dropsrio.com.br, etsy.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.