Menu

Designové eko vychytávky do domácnosti

Inspirace   |   30. 1. 2019   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Je čas začít! S čím? S ekologickým přístupem ke svému domovu. Eko drobnosti jsou trendy, dobře vypadají a ještě díky nim uděláte něco pro přírodu.

ložnice ve dřevě

Eko styl inspiruje i barevně. Hnědá a zelená se světlými tóny jsou skvělou kombinací.

Prakticky a zároveň šetrně k přírodě si můžete vybavit celý domov. Kromě spousty jiných výhod, které vám to přinese, se vám v něm bude dobře bydlet. Začít se dá ale úplně jednoduše. Třeba se sáčky na ovoce.

Pytlík na ovoce i špinavé ponožky

Frusack je určený prioritně pro nákupy ovoce, zeleniny a pečiva, slouží dobře i k omývání různých plodů, ale doma ho můžete využít na tisíc způsobů. Třeba do něj na cestách ukládat špinavé prádlo. Frusack je z husté a dostatečně pevné tkaniny. Výchozím materiálem pro jeho výrobu je tenké bioplastové vlákno rostlinného původu. Užité rostliny nejsou GMO a plastové části jsou vyrobeny bez využití ropy. Sáček doslouží obvykle po dvou letech a pak může putovat do kontejnerů na bioodpad. Poté, co projde průmyslovou kompostárnou, se rozloží během několika týdnů.

sáčky na ovoce a zeleninu

Igelitové sáčky jsou starší než včerejší noviny. (foto: frusack.com)

Aby v kuchyni voněly bylinky – květináče z celulózy

Květináče, ve kterých si přinesete voňavé poklady ze supermarketů domů, nejsou moc hezké, že? Zkuste si bylinky doma přesadit do celulózových sáčků – tahle speciální edice je právě pro ně. Na přední straně jsou opatřené štítkem – černou fólií, kam si poznačíte jméno pěstované rostliny. Ze zadní strany má sáček všité poutko čili jej můžete zavěsit například na kovovou tyč v blízkosti okna, aby měly bylinky dostatek světla. Celulózové plátno, z něhož jsou sáčky vyráběny, je omyvatelné ve vodě do 30 °C. Sáček je trvanlivý, barvený pomocí pigmentů a jako běžná tkanina je 100% recyklovatelný.

Jestli se vám celulózové vlákno líbí, vězte, že se z něj vyrábějí i obaly na mobily, tašky nebo koše na prádlo. 

květináč

Díky paperbagu z celulózového vlákna získá vaše kuchyň novou image. (foto: la-concsption.cz)

Nejen hipsterská záležitost – Hip bottle 

Designová lahev Hip bottle má obsah 650 ml a svým tvarem připomíná ikonickou polní lahev. Když si ji koupíte, podpoříte projekt Water for People: ten zajišťuje budování vodních systémů v místech s nedostatkem zdrojů pitné vody. Materiály, z nichž je lahev vytvořena, jsou bezpečné, recyklovatelné a neobsahují BPA. Lahev lze mýt v myčce.

designová lahev

Do práce, na výlety do přírody a i na trénink. (foto: urbanlux.cz)

Lepší než Krtečkovy kalhotky – lněné povlaky

Tohle je volba pro všechny, kteří milují přírodní materiály i barvy a minimalisticky zařízené bydlení. Len je vzdušný přírodní materiál, který má skvělé termoregulační vlastnosti, pohlcuje pachy i vlhkost a hodí se také na povlečení celé postele.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !
ložnice - povlečení ze lnu v béžové barvě

Len vám vydrží déle než bavlna. (foto: zarahome.com)

Létající květináče z pratelného papíru 

Jak by asi vypadala taková malá zavěšená zahrada ve vaší domácí pracovně nebo obývacím pokoji? Od samotné ideje až po vlastní realizaci jsou tyto designové, geometricky řešené květináče českým produktem.

Hledáte další inspiraci, kam doma s kytkami? Zalijte je třeba do betonu.

závěsný květináč

Závěsné květináče z pratelného papíru řeší ekologii, design i uspořádání prostoru. (foto: tamarki.cz)

 

 

 

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.