Menu

Divočina v bytě

Inspirace   |   21. 12. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Zvířecí vzory jsou stále velmi populární a mohou skvěle oživit váš byt. Při jejich výběru se ale vyplatí myslet na to, že všeho moc škodí, a volit tak spíše decentnější doplňky. Nechte si poradit, jak vkusně do svého bytu pozvat kus savany.

Tapeta na zeď

Zvířata na zdi

Ještě lepší než mít všude jen zvířecí vzory je mít na zdi skoro celou žirafu. Anebo hned tři najednou. Jestliže jste šikovní, žirafu si namalujete a postačí vám černá barva, tužka na náčrty a štětec. Pro ty méně výtvarně nadané se pak prodávají zvířecí tapety.

Papírový lustr

Lustr jako ze safari

Tyto papírové lustry mají v každém hobbymarketu a stojí pár korun. Jestliže se vám ale fádní bílá nelíbí, stačí štětec, pár barev (černá, hnědá, žlutá, oranžová), a můžete si vykouzlit zebru, leoparda nebo žirafu.

Židle

Divoká židle

Máte doma starou, lehce zašlou židli a uvažujete o její renovaci? Schválně ji zkuste potáhnout nějakým zvířecím vzorem, a uvidíte, jak prokoukne. Ideální jsou v tomto ohledu výrazné, strakaté nebo pruhované vzory typu zebra, tygr, kráva.

Trofeje

Originální trofeje

Naštěstí už odzvonilo kůžím z opravdových zvířat, které se věšely na stěny nebo dávaly na zem. Daleko originálnější a navíc i humánnější trofejí jsou vlastnoručně vyrobené zvířecí dekorace. Místo neomylné mušky návštěvám ukážete, že umíte zacházet s pilkou a překližkou. Tu seženete v modelářských potřebách, kde vám poradí i s vhodným nářadím.

Zebra

Roztomilé detaily

S pomocí zvířecích vzorů se dají vykouzlit i roztomilé maličkosti. Třeba tác na nošení talířů a skleniček. Jestliže budete chtít dekorovat dřevěný tác, postačí vám barva a štětec, na plastový pak bude vhodnější samolepka, která lépe drží.

Foto: orientaltrading.com, etsy.com, uttermost.com, cardboardsafari.com, ebay.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.