Menu

Vánoční dárky za pár korun

Inspirace   |   18. 12. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Říká se, že nejvíc potěšíte dárkem, který jste sami vyrobili. Obdarovaný totiž ví, že jste se kvůli němu museli opravdu snažit, a ne jen dojít do obchodu a koupit první věc, co vidíte. Udělejte radost svým blízkým dárkem přímo od srdce!

Zahřeje nejen na těle, ale i na duši

Každý z nás má ve skříni pár svetrů, ze kterých už vyrostl nebo prostě vyšly z módy. Přesně tyto kousky lze využít k výrobě teploučkých rukavic. Výroba je víc než snadná. Na tvrdší karton si nakreslete šablonu rukavice-palčáku, pak ji ze svetru vystřihněte tak, aby končila dole lemem svetru (počítejte s cca 1 centimetrem navíc na sešití). Oba díly sešijte, otočte naruby a rukavice je na světě. Nezapomeňte ale ještě na druhou do páru!

Veselá nákupní taška

Kamarádky, ale třeba i mamku nebo babičku potěší taška, díky které budou vždy připravené na pořádný nákup. Dekor je zcela na vás. Stačí koupit klasickou plátěnou tašku a barvy na textil. Pak už můžete vzít do ruky štětec anebo si vyrobit razítka, která na tašku obtisknete. Nejlepší je si z brambory vyřezat třeba lístek nebo jablíčko, tak jako jsme to dělali ve školce, namočit do barvy a natisknout.

Pro kolegy do práce

Rádi byste něčím malým a milým obdarovali i vaše kolegy v práci, ale je jich hodně a vaše peněženka zeje prázdnotou? V tom případě je potěšte roztomilou drobností, kterou vyrobíte za pár korun. Můžete zužitkovat staré špunty od vína, z nichž vykouzlíte třeba tyhle parádní andělíčky.

Vůně nejen pro babičku

Extrakt z vanilky, pomeranče nebo citronu krásně voní a lze jej použít třeba i na vaření. Jeho příprava je kupodivu velmi snadná. Potřebujete jen čistou vodku a voňavé ingredience, jako jsou například vanilkové lusky, lístky máty nebo kůra z pomeranče či citronu. Naložením do alkoholu se uvolní jejich vůně. Abyste měli jistotu, že obdarovaný lahvičku několik týdnů neotevře, lze hrdlo lahve utěsnit voskem.

Pro nadšené cestovatele

Nevíte, co pořídit svým blízkým, kteří mají jako největšího koníčka cestování? Založte jim spoření na další cestu. Ne však někde v bance, ale hezky postaru jim vyrobte originální pokladničku. Velkou zavařovací lahev polepte jednotlivými světadíly a na dno přihoďte pár mincí nebo bankovek jako základ sumy na letenky.

Obyčejné kamínky? Ale kdepak

Všemožných hraček jsou plné obchody, ale jestliže hledáte opravdu něco neokoukaného, zapojte fantazii stejně jako děti při hraní. Nasbírejte si oblázky, vezměte do ruky štětec a barvu a můžete spolu s dětmi začít kreslit novou pohádku nebo dobrodružný příběh. A pokud si se štětcem opravdu rozumíte, namalujte jim celou oblázkovou rodinku.

Foto: blog.buttinette.com, diycraftprojects.net, kirbiecravings.com, homelovr.com, wunderweib.de, luloveshandmade.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.