Menu

DIY inspirace – nástěnné floral rámečky

Inspirace   |   11. 4. 2019   |   Autor: Markéta Filgasová

V online světě se nám to začíná hemžit nespočtem velikonočních výzdob, ve kterých většinou hrají hlavní roli obarvená vejce. Vejce vyfouklá, zavěšená na větvi na stěně, položená v hnízdě na stole či navěšená na větvích ve váze. Pro ty z vás, kteří nechcete rezignovat na jarně-velikonoční dekoraci, ale úplně neprahnete po tradičním duelu vejce plus nakvetená cibulovina, jejíž květy během pár dní oschnou, mám tu pro vás svěží vánek v podobě trvanlivých nástěnných obrázků s květinovou tématikou.

Tentokrát jednoduše 

Projekt je tentokrát na materiál nenáročný a na práci velmi jednoduchý, čímž se zavděčím jak méně zručným, tak těm, co nemají času nazbyt. Oproti předchozímu DIY dobrodružství  to tentokrát bude o dost jednodušší. To hlavní za nás totiž odedřela příroda sama. 

K výrobě budete potřebovat mléčný papír vyšší gramáže (papírnictví), dřevěný vyšívací rámeček (švadlenka) a vylisované rostlinky. Do ruky pak ještě nůžky, tužku a šroubovák na dotahovací šroub rámečku. 

materiál na Diy výrobek velikonoce

Materiál seženete snadno.

vylisované listy a květy

Za dva dny je vylisováno

Z procházky nasbíraných pár rostlinek a kvetoucích kytiček rozprostřete do ubrousku a vložte do knihy vylisovat. Nemusí tam být dlouho. Když knihu dobře zatížíte, za dva dny máte kytičky placaté a suché, připravené k použití.

Tvořím svůj svět. Spočítej si stavebko a najdi se ve vlastním.

Chci vědět víc...
Tvořím svůj svět. Spočítej si stavebko a najdi se ve vlastním.

Nadechni se a tvoř

Do většího rámečku jsem dala své vlastní, vylisované už na podzim. S dcerou jsme totiž sbíraly ve velkém na náš společný projekt herbáře. Do menšího rámečku jsem použila objednané z e-shopu svicky.net. Čili pokud se cítíte na přeskočení fáze s placatěním rostlinek, je možné je pořídit v nejrůznějších tvořivých obchůdcích.

Jdeme na to: 

1. Na přeložený mléčný papír si obkreslete vnější obvod rámečku. 

2. Papír opět rozložte a mezi něj si naskládejte do předkresleného kruhu suché květiny podle libosti.

3. Přiklopte opět horním papírem a pod obě vrstvy podsuňte rozloženou vnitřní část vyšívacího rámečku.

4. Shora pak přitlačte vnější část rámečku. Dbejte přitom na to, aby papír byl všude napnutý. Zlehka přitáhněte napínací šroub.

5. Na zadní straně odstřihněte přečuhující papír a dotáhněte utahovací šroub.

6. No a je hotovo. Kdo by chtěl ještě extra tuning, je možné po vnitřním obvodu nalepit LED diodovou pásku a intimní květinové osvětlení je na světě. To jsem sice vyzkoušela a výsledek je překrásný, ale v tomto okamžiku zůstávám u prosté podoby obrázku v kombinaci s kočičkami a uschlým durmanem, kterého jsem o víkendu vytrhla při jarní očistě zahrady.

pastedGraphic.pngEXTRA TIP 

Pokud byste si přáli mít obrázky na zdi jen dočasně a bojíte se dírek po hřebíčcích v úrovni očí, pak zavěste rámečky na dlouhou, velmi tenoučkou silonovou nit. Hřebíčky pro ně klepněte do zdi až těšně u stropu.

Ke stoprocentní velikonoční atmosféře stačí už jen miska malovaných kraslic nebo obarvených vajíček pro malé koledníky. To aby se nám ty tradice úplně nevytratily.

Přeji krásné jaro všem, dětem veselý mrskut a našim zahrádkám vláhu.

Slunce, pojď už!  ?

Markéta Filgasová

Markéta Filgasová, Miluje tvoření, výtvarné umění a citlivé míchání stylů.

Mám ráda severský styl bydlení, minimalismus a zároveň citlivé míchání stylů. To když se zdánlivě nesourodé prvky krásně doplňují a tvoří útulný a osobitý domov. Protože mě tvoření a láska k výtvarnému umění provázejí celý život - a s budováním vlastního domova se přidala ještě vášeň pro interiérový design - začala jsem před lety psát vlastní blog o bydlení a DIY: tamarki.cz