Menu

Do 40 metrů složili pohodový domov

Inspirace   |   8. 7. 2015   |   Autor: Zuzana Bohdalová

V malometrážních bytech není tolik místa na nepořádek jako v těch velkých a prostorných. A taky na jejich zařízení nepotřebujete tolik nábytku. Pokud tedy nenávidíte uklízení, vrhněte se na hledání co nejmenšího bytu. Třeba podobného, jaký si ve starší zástavbě koupili mladí manželé Eva a Robert, oba lékaři.

_pastedGraphic-9

Bez rekonstrukce by to nešlo

Před rekonstrukcí to byla jediná místnost o 40 m2. Eva s Robertem se rozhodli prostor rozčlenit. Nejdůležitější změnu viděli v oddělení kuchyňské a jídelní části od ložnice. Využili k tomu skleněnou zástěnu s motivem rostlin. Denní světlo tak pohodlně vstupuje až do ložnice, která přitom ale poskytuje našemu páru dostatek soukromí. 

_pastedGraphic-13

Bílá, šedá a zelená jim dělají radost

Veškerý nábytek v bytě je maximálně funkční a lehký. Byt díky tomu působí vzdušně. Všechny stěny dostaly bílý nátěr, přesto je prostor útulný, jasný a veselý. Šedou pohovku skvěle oživuje svěže zelený koberec, sada polštářků a konferenční i odkládací stolky v bílé barvě. Stojací lampy a lustr ve sladěných bílých a zelených odstínech dodávají bytu po setmění dostatek umělého světla. 

_pastedGraphic-12

Na kuchyni si dali záležet

Maximální pozornost věnovali Eva a Robert vybavení kuchyně. Spotřebiče jsou zabudované do bílé kuchyňské linky. Barovým pultem, nad kterým visí tři závěsné lampy, je oddělena pracovní část kuchyně od části obývací. Zvolené barvy skvěle korespondují s ostatními částmi bytu a jeho výzdobou. 

Dobrá postel a velká skříň – víc v ložnici nepotřebují

Účelný a elegantní minimalismus je základním poznávacím znamením celého bytu. A projevuje se i v ložnici. Kromě kvalitního dvojlůžka (na jeho výběru si dali záležet) je vybavena už jen velkou šatní skříní. Bosým nohám dělají dobře dva šedé koberečky ladící s přehozem přes postel a s několika menšími polštáři. Pokud chtějí mít obyvatelé bytu pocit většího soukromí, stačí jen zasunout skleněnou zástěnu. 

_pastedGraphic-10

Krásně strohá koupelna

Také koupelna je do detailu propracovaným prostorem, kde není místo pro zbytečnosti. Majitelé bytu mají k dispozici prosklený sprchový kout, několik skleněných polic, a na velmi malém prostoru dokonce i automatickou pračku. Vše opět ve střízlivých barvách a dokonale sladěné. Je vidět, že se zde navrhovalo a pracovalo s opravdu vytříbeným vkusem. 

_pastedGraphic-14

Foto: Digsdigs.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.