Menu

Domy za milion: česky, rychle a poctivě. Seznamte se s Hobbytec

Inspirace   |   27. 1. 2021   |   Autor: Anna Jurečková

Další díl našeho seriálu o dostupném bydlení je tu. Tentokrát vám představíme ryze český rodinný podnik, který začínal u zahradních staveb. Dnes má ale v nabídce celou řadu cenově dostupných a udržitelných domů. U Hobbytec si vybere každý.

O mobilních domcích a dřevostavbách už jsme toho napsali hodně. Věříme, že to není jen momentální trend, ale cesta k dostupnému a ohleduplnému bydlení. Variabilní a zpravidla nízkonákladové stavby jsou vhodným řešením pro všechny, kterým záleží na životním prostředí a dobrém řemeslu, kteří chtějí uniknout z města do přírody, nebo třeba pro ty, kdo se nechtějí zavázat hypotékou. Tak jako třeba Anna a Ondřej, kteří se rozhodli postavit si vlastníma rukama tiny house. 

Dřevěné řemeslo, rodinné hodnoty

Hledáme pro vás firmy a projekty, které domy staví s láskou a sází na poctivou práci. Jednou z nich je i Hobbytec. Česká firma, která se začala realizovat v roce 2012 v oblasti zahradních staveb. Své pole působnosti postupně rozšiřovala a po pěti letech fungování se s ideou praktického domova pro každého pustila do vlastních budov. 

Fyzioterapeutické centrum v Bezděčíně.

Služby, které rodinný podnik nabízí, jsou skutečně komplexní. Od přístřešků a zimních zahrad až po prodej vlastních realit, které spustil minulý rok. Výstavba rodinných domů Hobbytec Home, mobilních domů Hobbytec Mobile a dřevěných domů Hobbytec Wood je pouze jeden ze čtyř segmentů. Právě ten nás ale nejvíce zajímá.

Na zakázku nebo z katalogu

Pohyblivost, variabilita, rychlost, šetrnost, moderní vzhled. To jsou klasické výhody modulárních domečků a dřevostaveb. Hobbytec navíc nabízí širokou škálu různých modelů, dispozice domu ale klidně zcela přizpůsobí představám klienta. Vstřícnost a respekt k zákazníkovi jsou na prvním místě. Samozřejmostí je také dodání tzv. na klíč. „Našimi největšími benefity jsou cena, časová dostupnost, rychlost, kvalita a individuální přístup,“ uvádí firma.

Dřevostavby skýtají útulný a praktický prostor pro celoroční pobyt.

Vybrat si můžete mezi rodinným a mobilním domem. Mobilní obydlí sestává z jednotlivých modulů, je levnější, spíše menší, a tím pádem také rychle přemístitelné. Nabídka rodinných dřevěných staveb uspokojí i vícečlenné rodiny. Na kolik vás vyjde nejlevnější dům? A kolik lidí v něm může pohodlně bydlet? 

Zázemí pro celou rodinu

Rodinný dům Nathalie začíná na 475 571 korun. Přívlastek „rodinný“ je možná trochu velkorysý, protože měří jen 46 m², dispozice odpovídají 2kk. Pro pár ale poslouží jako plnohodnotné celoroční bydlení. Jak už to u dřevostaveb bývá, vyznačuje se nízkými provozními náklady. Zima v něm ale nebude. 

Vzhledem k cenové a časové dostupnosti jsou domky vhodné i pro jednotlivce a seniory.

Odolnou konstrukci totiž tvoří SIP panely, které jsou plně recyklovatelné. Dům vzniká pomocí suché výstavby, proto je možné jeho stavbu realizovat i v zimě. SIP panely se skládají ze dvou OSB desek a vrstvy expandovaného polystyrenu, který slouží jako izolant tepla, hluku a je rovněž odolný vůči ohni a vlhku.

Dům snů můžete financovat třeba prostřednictvím úspor na stavebku.

Chci vědět víc...
Dům snů můžete financovat třeba prostřednictvím úspor na stavebku.

Rodinný dům s bazénem v Dolních Počernicích.

Větší komfort nabídne domek jménem Nicole. Jednopatrový rodinný dům v dispozici 4+kk skutečně pojme celou rodinu. A finančně se vejdete do jednoho milionu. Kromě ceny je hlavní výhodou budovy možnost úprav, jako jsou posunutí příček, oken či dveří i změna uspořádání místností. 

Desatero úsporného bydlení v rodinném domě se vám bude hodit.

Dům, který poroste s vámi

Na přibližně 300 tisíc přijde nejmenší mobilní domek rozkládající se na ploše 25 m². Místo pro život? Spíše ne. Základ pro rozšíření dalšími moduly? Rozhodně ano. A v základní verzi může sloužit třeba jako chata. Disponuje totiž prostornou terasou. 

Tento mobilheim najdete ve Velké Chuchli.

To, že mobilheim nemusí být nutně miniaturní, dokazuje typový dům Corinne 3kk. Rozloha 55 m² už zvládne klidně tři lidi. Skládá se z hlavní části o velikosti 25m² a dvou přídavných modulů o velikosti 15 + 15 m². Lze použít i jiné varianty velikostí modulů. Maximální rozměr jednoho je 12 × 4 m. A cena? Dodaný v základním provedení vyjde domek na 568 618 korun.

Na viděnou

V současné době má Hobbytec dvě ukázková centra nedaleko Prahy a Brna a jedno také na Slovensku, kde si návštěvníci mohou domky i ostatní sortiment prohlédnout a přesvědčit se o jejich kvalitě. A nebojte se snít nad rámec katalogu. Individuální projekty vítány. 

Jaroslava s rodinou se z bytu v centru Jihlavy přestěhovala do velkorysého domku. Jak se jim to povedlo?

Foto: archiv Hobbytec

Anna Jurečková

Anna Jurečková, Městská duše s vášní pro přírodu

Jsem novinářka a copywriterka. Od dětství bydlím v Praze a tak ráda unikám do přírody, popřípadě ke knížkám nebo józe. Vím, jak je život ve městě někdy náročný, proto ráda hledám způsoby, jak si ho usnadnit, a píšu o lidech, kteří se rozhodli žít trochu jinak.