Menu

Domy za milion: Z lásky ke dřevu a řemeslu

Inspirace   |   31. 8. 2020   |   Autor: Anna Jurečková

Úspěšná česká firma Devoto je známá především pro svůj originální dřevěný nábytek. Svoji oddanost truhlářskému řemeslu ale nedávno posunula ještě o level výš a pustila se do výroby dřevostaveb. Právě ty vám v článku představíme.

Truhlářská firma Devoto není ve světě bydlení a designu žádným nováčkem. Naopak. S osobitým dětským nábytkem prorazila na trhu už před více než deseti lety. Rodinný podnik, jehož jméno odkazuje na oddanost (řemeslu), založili v roce 2008 Lukáš Lédl a Petr Porta.

Dřevo jako hodnota

Vloni se firma rozhodla zvětšit své pole působnosti, spojila síly s architekty a zkušenosti s výrobou nábytku zúročila v novém ambiciózním projektu. Kromě výrobních prostor tak rozšířila portfolio o nabídku dřevostaveb.

Modelový dům Kampo

A i v této oblasti dělají v Devoto čest svému jménu – věrnost dřevu a netradičním řešením se prolíná celou jejich tvorbou a realizace dostupných a udržitelných domků pochopitelně není výjimkou. Popularita dřevostaveb globálně roste a spousta firem na to reaguje. Devoto však nejde o trendy, ale naopak o tradici a nadčasovost. Láska ke dřevu zde vždy patřila na první místo.

Blokki zase staví domy z použitých lodních kontejnerů, podívejte. 

Malý, ale šikovný

Stavba Tiny House Done ve Smržovce byla první vlaštovkou nového zaměření do té doby spíše nábytkářského podniku. Typový domek vznikl ve spolupráci s architektonickým studiem Ddaann. Jeho hlavní výhoda tkví v tom, že je možné objednat ho se vším všudy a postavit takřka kdekoliv.

“Pokoj s ložnicí, kuchyní, sprchou, toaletou i technickou místností a to vše na 12m². A dalších 5m²  terasy a nekonečný výhled,” představuje domek firma na svých webových stránkách. Jako další přednosti uvádí možnost celosezónního pobytu, především díky izolaci masivních CLT panelů, šetrnost k přírodě. Odolnost a lehkost zaručí, že stavba zvládne i náročnější terén.

Zasněte se o novém bydlení v houpací síti Hamaka. Pořídíte ji s 15% slevou.

Chci vědět víc...
Zasněte se o novém bydlení v houpací síti Hamaka. Pořídíte ji s 15% slevou.

Dům, který roste s vámi

Druhým typem nabízených domků je modulový dům. Již víme, že modulové stavby jsou skvělé především v tom, že se mohou vcelku libovolně poskládat a s rostoucími nároky na prostor za pomoci dalších elementů domek jednoduše zvětšit.

Na návrhu hravé dřevostavby Popcorn se podílel architektonický ateliér Momentura. Jedná se o plnohodnotné bydlení, které kromě toho, že respektuje potřeby svých obyvatel, je také ohleduplné k životnímu prostředí. Třešničkou je specifický špičatý vzhled, který potěší každého milovníka designu.

Že dřevo je terapie ví i truhlář Petr z Hoblhome. Nakoukněte k němu do dílny.

Modelový dům Popcorn

Rodinné balení

Pokud první dvě varianty neodpovídají vašim prostorovým představám nebo počtu rodinných příslušníků, je tu ještě třetí typ – rodinný dům Kampo nesoucí rukopis architekta Jana Tyrpekla. Jedná se o dvoupatrový objekt se sedlovou střechou obdélníkového půdorysu o rozměrech přibližně 16 x 5,5m.

Stejně jako první dva koncepty, i tento je velice adaptabilní, co se pozemku týče.

A to není všechno

Devízou společnosti Devoto je mimo výše zmíněné také komplexnost služeb a absolutní vstřícnost k zákazníkovi, ať už hovoříme o pomoc s papírováním, dopravou, plánováním nebo doladěním interiéru na míru.

Sympatický je nám samozřejmě i důraz na kvalitu a původ stavebních materiálů. Díky halové výrobě prefabrikovaných dřevěných panelů jsou eliminovány negativní dopady exteriérové produkce.

Typový dům Tinyhouse Done

“Dřevostavby připravujeme v ideálních podmínkách výrobní haly, která zajišťuje stálou teplotu a vlhkost jak pro výrobu, tak pro následné skladování. Suchý proces stavby nám pak umožní zaměření na detail a čistou montáž,” uvádí společnost.

Pokud jste si nevybrali ze tří typových domků, je možné domluvit se na dřevostavbě na míru podle vašich přání a představ. V takovém případě není nic jednoduššího než kontaktovat mistry z Devoto pro více informací, nebo se zajet podívat do showroomu v areálu bývalé šroubárny v Libčicích nad Vltavou.

Na takový projekt bude stačit zajištěný meziúvěr. Když si půjčíte 1,5 milionu, splácet můžete méně než 6 000 měsíčně. Spočítejte si, jak by to vyhovovalo vám.

Foto: devoto.cz

Anna Jurečková

Anna Jurečková, Městská duše s vášní pro přírodu

Jsem novinářka a copywriterka. Od dětství bydlím v Praze a tak ráda unikám do přírody, popřípadě ke knížkám nebo józe. Vím, jak je život ve městě někdy náročný, proto ráda hledám způsoby, jak si ho usnadnit, a píšu o lidech, kteří se rozhodli žít trochu jinak.