Menu

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

Inspirace   |   13. 9. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Vyskládejte a slepte na sebe několik provrtaných podšálků, hrnečků a třeba i konvičku. Vytvoříte tak podstavec, na který už stačí dát jen elegantní stínítko, provléct šňůru, nasadit objímku, a máte unikátní a romantický vyhlížející lampičku.

Polovina bílého podšálku s hrnečkem přilepená ke zdi okolo žárovky vytvoří elegantní a vtipné nástěnné osvětlení, jež navíc může fungovat i jako malinká polička na klíče či jiné různé drobnosti.

Opravdu krásný svícen vznikl slepením několika kusů drobných šálků se zlatým dekorem. Teď už není třeba obávat se stékání vosku na nový stůl, nebo dokonce na ubrus.

A pokud se nebudete chtít s hrnečky lepit, stačí do nich jenom přidat knot a zalít jej voskem. Takový svícen nejen parádně vypadá, ale také vydrží mnohem delší dobu dávat světlo.

Tento hrneček dostal velmi netradiční funkci. Slouží jako spona na závěsu.  Má vybroušený otvor ve dnu, takže bylo snadné protáhnout hrnečkem celý závěs. Podobné barevné vyladění šálku s textilem působí skvěle. Na uchycení do zdi to už bude chtít jen zavrtat malý kovový háček, nebo můžete nechat závěs jen tak volně sepnutý.

Udělat si z konvice, hrnečků a podšálků lustr a zavěsit si jej nad hlavu, to chce odvahu a opravdu kvalitní lepidlo. Když se to ale povede, vypadá to vážně vtipně, jako kdyby si někdo u vás u stropu udělal čajový piknik.

Tak na tuhle extravagantní divočinu si asi troufnou jenom zkušení sochaři nebo úplní šílenci, když se jim to ale nakonec povede, budou mít doma doslova umělecké dílo.

Hrnečky se klidně uplatní na zdi jako ukazatel času. Počítejte s tím, že tyhle ohromné hodiny vám v malém bytě zaberou celou zeď, což ale vlastně nemusí vůbec vadit. Alespoň vám odpadnou starosti, čím dalším si ji vyzdobíte.

A na závěr ještě jedna zajímavá polička na šperky fungující zároveň i jako věšák na řetízky či korále. V tomto případě se vůbec nemusíte bát kombinovat dohromady nejrůznější hrnečky a talířky, naopak čím pestřejší váš výtvor bude, tím zábavněji bude působit. 

Foto: architecturendesign.net, paneamoreecreatitvita.it, hative.com, hercampus.com, inhabitat.com, theownerbuildernetwork.co, jessicaandersdotter.se, brit.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.