Menu

Dřevěná krása ze severu (Čech) bez šroubů, hřebíků a lepidla

Inspirace   |   13. 7. 2015   |   Autor: Šárka Dumbrovská

Trojice mladých designérů nejspíš nemá vruty, šroubky ani lepidlo moc v oblibě. Ono taky není divu, vždyť právě tyhle elementy jsou to první, co vám na nábytku povolí nebo se rozklíží. U výrobků značky Designed&Crafted vám ale nic takového nehrozí.

Jiří Krejčiřík, Lukáš Melichar a Filip Mirbauer, kteří jsou pod značkou Designed&Crafted podepsáni, se poznali na Fakultě designu a umění v Plzni. Své nápady ale realizují v malé truhlářské dílně v Jizerských horách, kde vyrábějí nadčasový nábytek a bytové doplňky do interiéru.

Designed&Crafted

Dřevo budiž pochváleno

Prvním společným konceptem Jirky, Lukáše a Filipa nazvaným WOOD IS GOOD je kolekce designových stolů a židlí doplněná solitérním věšákem s originálně řešeným prostorem na odkládání například časopisů a stropním světlem z děrovaného, ohýbaného dřeva. „Budoucnost vidíme ve výrobě z dřevěných desek. Považujeme ji za nejefektivnější způsob produkce nábytku i bytových doplňků,“ vysvětlují svou filozofii.

Designed&Crafted Designed&Crafted

Inspirace severem se nezapře

Všechny produkty řady WOOD IS GOOD spojuje minimalistické pojetí a severská přírodní barevnost, která v kombinaci světlého dřeva s nenápadnými bílými detaily působí velmi elegantně a stylově. Nábytek navíc překvapí absencí šroubů a hřebíčků. K jeho sestavení není třeba žádného lepidla či jiných fixačních prostředků. Jednotlivé díly do sebe zapadnou na milimetr přesně, ve finále se „zamknou“ a drží. „Pokud ovládáte stavebnici Merkur, zvládnete sestavit i tento set,“ říkají autoři.

Designed&Crafted

Foto: Designed&Crafted

 

Šárka Dumbrovská

Šárka Dumbrovská, Miluje experimenty ve výtvarném umění i v interiérovém designu.

Věnuji se výtvarnému umění, baví mě experimentovat s materiály, miluji barvy a originální tvary. Inspirují mě a zároveň uklidňují muzea, galerie s uměním, zajímaví lidé, hory i rozkvetlé louky, moře, mystika, chuť oliv a bílého vína. Se zájmem sleduji novinky v kultuře, píši články a rozhovory o designu a architektuře.