Menu

Dům za milion a kousek: moderní a levné EnerDomy

Dům za Milion   |   29. 9. 2020   |   Autor: Anna Jurečková

Rodinný domek z katalogu je něco jako zájezdová dovolená. Za rozumnou cenu dostanete balíček se vším a nemusíte téměř nic řešit. Není to ale pro každého. Domy na klíč ocení především ti z vás, kteří rádi ušetří a sází na praktičnost a jistotu. Pojďme si představit hlavní výhody typových domků a firmu EnerDomy.

Někdo si potrpí na estetiku a osobitost a stavba domu je pro něj jako tvořit umělecké dílo. Bydlení si nechá navrhnout i postavit na míru, má rád vše pod kontrolou a ladí každý detail. Pro jiného je ale dům ryze praktická záležitost, kterou chce mít co nejrychleji a bez zbytečných starostí k dispozici. Někdy fantazii limitují finanční prostředky. A někdo třeba jen nerad běhá po úřadech.

Klíčové přednosti

Bydlení na klíč je skvělým řešením pro všechny nenáročné lidi. Pro svoji dostupnost si již získalo celou řadu příznivců. Univerzálnost staveb totiž kompenzuje celá řada výhod, které si nyní představíme.

Jak jsme již naznačili, vybrat si svůj budoucí domov z katalogu a nechat si ho postavit na míru ušetří spoustu času a nějaké peníze. Cena je navíc zpravidla od začátku pevná. Další výhodou je, že se nemusíte o nic starat. Stavební firmy si totiž berou na starost i tolik neoblíbenou byrokracii.

Důležitá je také vizualizace – možnost vše si prohlédnout na internetu nebo typovou stavbu přímo navštívit. Přesně tedy víte, jaký bude výsledek. Když se smíříte s tím, že podobný domek jako vy mají desítky nebo stovky dalších lidí, oceníte, že můžete před výběrem firmy čerpat ze zkušeností spokojených zákazníků.

Po vašem boku

Rodinné domy na klíč nabízí třeba stavební společnost EnerDomy Na trhu operuje už bezmála deset let. Její devízou je mladý, ale vysoce kvalifikovaný tým, osobní přístup a hlavně komplexnost nabízených služeb. Od poskytnutí poradenství, zajištění financování, přes přípravu projektu, až po kompletní realizaci. Vyřídí za vás i stavební povolení. I v případě prostornějšího domu se vejdete do dvou a půl milionového budgetu. A to je u stavby na klíč velmi lákavá cena.

EnerDomy zařídí i vnitřní vybavení.

Se svými klienty se tým setkává v kanceláři v Praze nebo v Kolíně, ale  umožňuje svým zákazníkům rovněž navštívit výrobní halu ve Starém Kolíně a vidět jejich vysněný dům u samotného vzniku. “Každý dům má svůj příběh a my stojíme už na jeho začátku. Po celou dobu stavby jsme vám po boku, za nic se neschováváme. Rádi vás přivítáme i v naší výrobní hale ve Starém Kolíně, kde uvidíte, jak vyrábíme váš vysněný dům,” popisuje ředitel EnerDomy Tomáš Sirotek.

Záruka na stavbu až pět let.

Víte, jaké dotace můžete na úsporný rodinný dům získat? Tady najdete všechno přehledně a na jednom místě.

Domek z katalogu

Základní typovou nabídku naleznete tady. Přestože je poměrně bohatá a každý z domů nabízí něco trochu jiného, EnerDomy umí ušít i individuální projekt na míru. Ani výběrem z katalogu ale nešlápnete vedle. Vybrat si totiž můžete mezi patrovým domem a bungalovem a zároveň mezi zděným domem a dřevostavbou. Velikost je samozřejmě také na vás.

Vybrat si můžete zděný domek, či dřevostavbu.

Nejlevnější dům v nabídce je Bungalov RD 107. Jedná se o 3+kk, zastavěná plocha se pohybuje mezi 90 a 95 m², záleží, zda je domek zděný nebo dřevěný. Fixní cena je 2 599 000 kč, včetně DPH. Patrový dům 5+kk s krycím parkovacím stáním vyjde na 3 751 300 kč. Rozkládá se na ploše 110,12 m² a výstavba trvá osm měsíců.

Sleva 15 % na elektrické spotřebiče u firmy ETA se u nás moc nikdy dlouho neohřeje.

Chci vědět víc...
Sleva 15 % na elektrické spotřebiče u firmy ETA se u nás moc nikdy dlouho neohřeje.

Takovýhle dům můžete financovat třeba pomocí úvěru se zajištěním nemovitostí. Na nejmenší model dostanete úrokovou sazbu 2,29 % a vaše splátka může být jen 10 175 Kč měsíčně. Spočítejte si, jak by to vycházelo s tím vaším snem o bydlení.

Jak se rozhodnout?

Dřevostavbám se věnujeme poměrně pravidelně, naposledy to byly třeba dřevostavby od firmy Devoto. Kolem dřeva jako stavebního materiálů navíc pořád panuje množství předsudků. Právě ty se firmy, které mají na srdci kvalitu a nezávadnost materiálů, vymýtit. Stejně jako EnerDomy.

Poukazují na to, že dřevostavby tak, jak je známe z moderního pojetí, jsou nejčastěji montované domy z dřevěných opláštěných desek s izolačním materiálem. Mezi nejvýraznější benefity patří rychlost výstavby, energetická úspornost, ale i úspora užité plochy. Obvodová stěna je totiž zpravidla užší.

Energeticky hospodárné jsou i zděné domy. Oproti dřevostavbám trvá výstavba ale déle a je omezená v zimním období. “K výběru je navíc opravdu velké množství různých materiálů i izolací a každý z nich nám nabízí trochu něco jiného. Můžete zateplovat i nemusíte. Můžete mít lepší i krapet horší akustické vlastnosti. Můžete mít patro i bungalov. Variabilita zděných domů nezná mezí,” vysvětluje firma.

Pro celou rodinu

Nyní zbývá už jen rozhodnout se, jestli je pro vás lepší bungalov nebo patrový dům.

Plusem a zároveň mínusem bungalovu je, že nemá druhé patro a tudíž ani schodiště. Všechno se tak musí vměstnat do jednoho poschodí, zároveň je ale rychleji postavený. Dům může být bezbariérový, což je praktické mimo jiné pro malé děti, které mají vstup rovnou do zahrady. K výstavbě bungalovu je nutné vlastnit dostatečně velký pozemek.

Více místností na stejné ploše.

Patrový dům si asi umí představit každý z vás. Hlavní přednost tkví právě v onom druhém patře, díky čemuž můžete disponovat více místnostmi na stejně zastavěné ploše. Nabízí víc variant při navrhování dispozic i umístění na pozemek. Velkou roli při rozhodování mezi bungalovem a patrovým domem tedy hraje právě velikost pozemku.

Samozřejmostí všech typů jsou kvalitní stavební technologie jako pečlivě vystavěná základní deska, střešní konstrukce, elektroinstalace.

Foto: https://www.enerdomy.cz/

Anna Jurečková

Anna Jurečková, Městská duše s vášní pro přírodu

Jsem novinářka a copywriterka. Od dětství bydlím v Praze a tak ráda unikám do přírody, popřípadě ke knížkám nebo józe. Vím, jak je život ve městě někdy náročný, proto ráda hledám způsoby, jak si ho usnadnit, a píšu o lidech, kteří se rozhodli žít trochu jinak.