Menu

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

Inspirace   |   5. 4. 2018   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.

Provazy na zdi i pod zadkem

Když nevíte, co si dát na zeď, zkuste to s provazovými a provázkovými dekoracemi. Výborně se hodí především do seversky či venkovsky koncipovaných interiérů. Opravdu pevnými provazy můžete klidně vyplnit i kovovou či dřevěnou konstrukci, a používat ji jako originální křesílko.

Oblečené sklenky

Máte ve špajzu spoustu sklenic všemožných tvarů i velikostí a nevíte, jak je nějak dohromady sladit, aby jim to na poličkách slušelo? Oblečte jim drhané „šatičky“, které jim dodají zajímavý retro nádech.

Provazová stěna

Pokud drhané provázky napnete do dřevěného či kovového rámu, vytvoří vám v bytě zajímavé pokojové předěly a dělicí stěny. Ty mají také výhodu, že od sebe oddělí různé obytné části interiéru, ale zároveň dovnitř propustí světlo.

Užiteční pomocníci

Poličky na zeď, závěsy na květiny nebo závěsná ošatka na ovoce jsou skvělé alternativy, jak uplatnit HIMO ve vaší domácnosti nejen jako dekoraci, ale i jako plně funkční součást interiéru.

Šikovné ruce zvládnou ledacos

Nejrůznější paravány, dělicí příčky, dveřní závěsy, záclony na okna, výplety křesel a židliček, stínidla na lampy, či dokonce celé lustry, to vše a mnohé další umělecké kousky se dají vytvořit technikou HIMO.

Barevně vyladěné HIMO kousky

Další výhodou, kterou nabízí tato rukodělná technika, je možnost barvení provazů například barvami na textil. To znamená, že vzniklý HIMO výrobek pak může barevně odpovídat celkovému ladění vašeho bytu. Využít se dá i technika barvení ombré.

Foto: i.pinimg.com, etsy.com, pinterest.com, futuristarchitecture.com, storelatina.com,  instagram.com, vk.com, happymodern.ru, c-a-s-u-l-o.com, urbanoutfitters.com, acasaqueaminhavoqueria.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.