Menu

Hodí se vám domů barový pult místo stolu?

Poradna   |   7. 2. 2019   |   Autor: Rudolf Král

V malém bytě, kde bojujete o každý centimetr, není nutné mít jídelní stůl. Docela dobře vám poslouží i užší a vyšší barový pult, který dokonce může být i výklopný, takže v době, kdy ho nepoužíváte, nezabírá prakticky žádné místo. Vybrali jsme pár pro a proti, která byste měli zvážit, než se pro tuhle alternativu rozhodnete.

barový šedý pult

Barový pultík je do malých bytů praktický, a ještě jim dá styl.

Začneme optimisticky a na úvod si řekneme, v čem ještě barový pult v malém bytě jídelní stůl jednoznačně předčí kromě toho, že nám ušetří místo.

Rozdělí interiér

I v mrňavé garsonce se vám bude lépe bydlet, pokud budete mít oddělenou kuchyňskou a odpočinkovou zónu. Barový pultík je v tomto ohledu velice praktickým řešením. Z kuchyňské strany poslouží jako další pracovní plocha, z té druhé pak jako jídelní stůl.

Úložné prostory

V šikovně uspořádaném barovém pultíku můžete mít schované poličky na koření, talíře, knihy, časopisy, nebo jakékoliv jiné věci, které můžete v kuchyni či klidové části potřebovat.

Spočítejte si, za jak dlouho si naspoříte na rekonstrukci kuchyně nebo na koupi vlastního bytu.

Chci vědět víc...
Spočítejte si, za jak dlouho si naspoříte na rekonstrukci kuchyně nebo na koupi vlastního bytu.

Drinky tady chutnají lépe

Když si budete chtít dát panáka nebo dvojku vína, u barového pultíku to bude rozhodně stylovější než u jídelního stolu. Samozřejmě doporučujeme pořídit si nad bar samostatné závěsné světlo.

Jestli už vytahujete kreditku a začínáte na e-shopech s nábytkem hledat ten nejlepší kousek, ještě chvíli počkejte. Prozradíme vám také pár důvodů, proč by vám barový pultík nemusel doma vyhovovat.

Moc práce u něj neuděláte

Odpovědět na e-maily a vyřídit nejnutnější věci u pultíku samozřejmě bez problémů zvládnete. Pracovat tady ale delší dobu není zrovna pohodlné, takže pokud máte často home office nebo snad děláte úplně z domova a nechcete si kupovat ještě pracovní stůl, nebude to asi pro vás to pravé.

Kultura stolování přece jen trochu trpí

Na jednoduchou večeři ve dvou naprosto stačí, ale když se budete chtít najíst trochu svátečněji, nebo dokonce pozvat přátele, bude to už asi složitější. Jestli tedy patříte mezi gastronomické nadšence, kteří si doma rádi udělají u stolu dobře, kupte si raději stůl.

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.