Menu

Houpy hou! Doma potěší malé i velké

Inspirace   |   13. 9. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Houpačky nepatří ke klasickému vybavení bytu. My vás ale zkusíme přesvědčit, že byste si měli domů pořídit alespoň jednu. Ona totiž nemusí být určena zrovna k houpání. Můžete si z ní udělat noční stolek nebo poličku na knihy či květiny. Každopádně do interiéru vnese závan nevšednosti.

_houpacky1

Houpačka uprostřed místnosti

Houpačku uprostřed místnosti ocení větší robě, to menší dá přednost pohoupání v dřevěné kolíbce vedle maminčina lůžka.

Co říkáte na zavěšené křesílko s polštářky a kožešinou? Odteď už si u vás doma nikdo nebude chtít sednout na obyčejnou židli!

_houpacky2

Polička na knihy a netradiční noční stolek

Takové prkénko na dvou lanech může posloužit jako perfektní noční stolek. Vejde se na něj vše potřebné včetně budíku a stolní lampičky. Zavěsíte-li houpačku těsně ke zdi, nemusíte se obávat, že z ní něco spadne. A kdybyste přeci jen měli strach: přilepte ji ke zdi lepidlem!

Na houpačce, kterou umístíte těsně ke zdi, se moc nepohoupete. Zato na ni ale můžete odkládat drobnosti v předsíni. Nebo na ní nechat prostor knihám či květinám jako na poličce.

_houpacky4

Houpačka pro vás nebo houpačka pro vaše nádobí

Trocha retra v kuchyni nikdy neuškodí. Chce to jen správný odhad, kam houpací poličky zavěsit, aby dostatečně vynikly, a přitom při vaření nepřekážely. K výrobě si připravte dva kovové háky do stropu, tři stejně dlouhé dřevěné fošny a několik metrů režného lana. Můžete se do toho hned pustit!

Je otázkou, nakolik důvěřujete posezení, které visí v prostoru. Někdo by takovou houpačku využil spíše jako dekoraci, jiný se na ní bez obav uvelebí. Nicméně provedení s opěrákem může být opravdu půvabné. Chce to ale přizpůsobit další vybavení místnosti tomuto stylu.

_houpacky6

Netradiční houpačka se sezením obkročmo

Houpačka s posezením obkročmo vznikla z masivní desky vyřezávaného stolečku. Díky pevnému lanu s pořádným uzlem je bezpečná. Nohy stolečku nepřežily, ale jeho exoticky vyřezávaná deska dostala naprosto nový rozměr.

Houpačka s kladkou má velkou výhodu v tom, že se dá její výška flexibilně nastavovat. Kdyby překážela, vytáhne set nad hlavu, a naopak pro potřeby dětí se svěsí skoro až k podlaze.

_houpacky7

Houpačka s kožešinou

Velmi příjemné ložnicové provedení houpačky doplňuje kožešina. Jak jinak, když se jedná o skandinávský styl.

Foto: unetouchede.canalblog.com, decoratingyoursmallsapce.com, vtwonen.nl. remodelista.com, burkatron.com, urbanoutfitters.com, stijlhabitat.nl,

sfgirlbybay.com, sortrature.com

 

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.