Menu

Jak bydlet úplně bez nábytku

Inspirace   |   2. 5. 2017   |   Autor: Lucie Drahošová

Ve chvíli, kdy se stěhujete, si nejspíš říkáte, jestli by vám nebylo lépe bez skříně, sedačky, křesel, komody a dalších kusů nábytku. Připadá vám to nemožné? Omyl! Bydlet jde docela pohodlně i bez nábytku, a dokonce jde o velký hit současnosti!

_bez nabytku1

Postel? K čemu?

Dalším nepotřebným kouskem nábytku je rám postele, bez kterého se můžete úplně klidně obejít. Naprosto vám postačí pohodlná matrace. A v případě dětí (nebo neklidných spáčů) je matrace dokonce daleko lepším řešením. Při pádu z matrace totiž nebude dopad zdaleka tak tvrdý jako z vysoké postele.

_bez nabytku2

Jde to dokonce i bez matrace

Rámu postele už jste se zbavili, ale pořád to podle vás není ten pravý minimalismus? Pak zahoďte i matraci a ustelte si jednoduše v houpací síti.

_bez nabytku3

Gauč a křesla také nepotřebujete

Centrem společenského dění je v každém bytě obývací prostor, který ale rozhodně nemusí obsahovat obligátní pohovku ani křesla. Pohodlné sezení (a klidně i ležení) si snadno zajistíte pomocí koberce a polštářů. Na podlaze navíc máte daleko větší prostor, můžete využít širší škálu poloh a jistě se na ni vejde i daleko více lidí.

_bez nabytku4

Stolování bez stolu

Maminky nás sice učily, že jíst se má vždycky u stolu, ale pokud chcete mít byt úplně bez nábytku, obejdete se i bez jídelního či konferenčního stolu. Docela pohodlně si totiž vystačíte se servírovacím tácem, který vám poskytne pevnou oporu i dostatečnou plochu. Využít jej pak můžete pro snídaně v posteli i pro kávu s přáteli v obývacím pokoji.

_bez nabytku5

Sezení ve vzduchu

K posezení u dobré knihy nebo popovídání ve dvou rozhodně nepotřebujete židle ani křesla. Stačí do stropu namontovat hák s dostatečnou nosností a můžete si nejen pohodlně posedět, ale navíc se i příjemně pohoupat, a dopřát si tak relaxaci v pohodlí domova.

_bez nabytku6

Namísto skříní přenosné věšáky

Jestli bydlíte sami nebo ve dvou a nemáte zrovna rozsáhlou garderobu, obejdete se dokonce i bez skříní. Stačí si jen pořídit dostatek přenosných věšáků, které při stěhování snadno rozmontujete a následně smontujete v novém bytě.

Foto: theselby.com, shelterness.com, u-nizwa.net, livinator.com, goldpix.co, crateandbarrel.com, abeautifulmess.typepad.com, cdn.homedit.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.