Menu

Jak bydlí vegani, aneb co je vegan styl

Inspirace   |   3. 4. 2018   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Hlavní myšlenkou veganského stylu je co nejméně zatěžovat planetu. Vegan design, který si pomalu získává popularitu na západ od nás, staví proto na úctě k přírodě, zvláště pak ke všemu živému. Veganské bydlení je především šetrné bydlení.

Místo pravého hedvábí nastupuje banánové

Ve veganském interiéru se nesetkáte s opravdovým hedvábím, to bývá nahrazeno třeba tzv. banánovým hedvábím. To je, co se vlastností týče, od pravého hedvábí takřka k nerozeznání. Potahy na sedací soupravy, polštáře a další dekorace mají svůj původ v konopí. Na slunci neblednou, jejich původ je zcela přírodní a jejich zdroj je obnovitelný.

Bambus je v kurzu

Do správné veganské koupelny patří bambusové zubní kartáčky a také ručníky vyrobené z bambusového vlákna. Bambus totiž patří mezi nejrychleji rostoucí rostliny a přírůstky jeho hmoty jsou až neuvěřitelné.

Umělý korek nejen na podlahu

Pokud něco zkrášlí vaši podlahu a zároveň neodporuje veganské filozofii, je to umělý korek, materiál, kvůli jehož výrobě nepadl ani jeden strom. Umělý korkový textilní materiál lze pak dále použít i na šití polštářů, tašek, pouzder, obalů, peněženek, nebo dokonce i bot.

Kůži ani peří tu nehledejte

Nesetkáte se tu ani s povrchy z pravé kůže, ta je nahrazena kůží vyráběnou z hub nebo umělou kůží s názvem Modern Meadow. Umělá kůže může být v tekutém i pevném skupenství, drží na jakékoli formě, dokáže vytvořit jakýkoli tvar. Nenajdete tu ale ani lůžkoviny plněné husím nebo kachním peřím.

Foto: etsy.com,  gardenersadvice.info, agosnesrerose.wordpress.com, myhouseidea.com, mainlifestyle.dk, i.pinimg.com.

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.