Menu

Jak najít v bytě další úložné prostory

Poradna   |   15. 6. 2018   |   Autor: Lucie Drahošová

Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

zorganizovaná kuchyň

Poličky a závěsné tyče nad pracovní deskou

Budete koukat, kolik nejrůznějších hrnečků, naběraček a dalších věcí, se dá přidat nebo pověsit na zeď nad pracovní deskou. A ještě je budete mít pěkně po ruce.

Police i nad dveřmi

Prostor nade dveřmi se skvěle hodí k umístění poliček, na které budete dávat věci, jež nepotřebujete příliš často. Ideální je například na sezónní boty a oblečení, kdy jen dvakrát ročně vyměníte letní za zimní a naopak. 

Podívejte se, jak na bílých zdech krásně vyniknou police originálních tvarů, pestrých barev a materiálů. 

Skladujte nad kuchyňskou linkou

Pokud máte doma vyšší stropy, nejspíš vám zbude nad horními skříňkami kuchyňské linky prostor na jednu nebo dokonce dvě poličky nad sebou. Vznikne vám tak perfektní místo na hodobožový servis, který vytáhnete akorát o Vánocích, rakletovač, set na fondue a další zřídka používané spotřebiče.

Topení nejen k topení

Místo okolo topení se dá také zajímavě využít. Stačí si pořídit nábytkový kryt, který jednak schová nevzhledné žebřiny a zároveň poslouží jako odkládací i úložná plocha.

Pod postelí, za postelí věci můžou stát

Dalším neprávem přehlíženým prostorem je místo pod postelí a okolo ní. I když vám postel přijde příliš nízká na to, aby se pod ni něco vešlo, v nízkých přepravkách tady můžete skladovat třeba staré dokumenty nebo paperbackové knihy. Nemluvě pak o čele postele, které dokáže pojmout přímo kupu drobností a ještě celý prostor zútulnit.

Úložné prostory, které ušetří místo a s našimi výhodami i vaši kapsu. Už jen vybrat barvu!

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.