Menu

5 způsobů, jak se bránit komárům

Poradna   |   8. 6. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Léto s sebou nepřináší jen slunce, dlouhé dny a prázdninovou pohodu, ale také otravné komáry, kteří nám pijou krev. Pojďme se podívat, jak se nepříjemnému bodavému hmyzu můžeme bránit.

_Komari1

Síť do okna proti hmyzu

1. Nainstalujte sítě do oken

Jednoduchou variantou, která vám pomůže proti veškerému hmyzu, jsou sítě do oken. Můžete je stejně tak nainstalovat i na balkonové dveře v podobě otvírací sítě. Nespornou výhodou této vymoženosti je, že za horkých nocí můžete bez starosti větrat.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !
_Komari2

Různé druhy éterických olejů

2. Éterické oleje

Máte-li doma aromatickou vodovou lampičku, je právě na čase ji využít. Proti komárům nejlépe působí éterické oleje s příměsí citronu a citronely – tedy citronové trávy, které koupíte v lékárnách a někdy i v bio potravinách.

_Komari3

Masožravá rostlina

3. Zkuste si do oken vystavit masožravky

V Provence dávají do oken kvůli škorpionům levandule. Proti hmyzu si pro změnu vytvořte truhlík s masožravými rostlinami, které na sebe nalákají většinu obtížného hmyzu.

_Komari4

Odpuzovače do zásuvky

4. Pořiďte si odpuzovač do zásuvky

Je jedno, zda si do zásuvky pořídíte automatický rozprašovač „antikomáří“ směsi, nebo ultrazvukový odpuzovač, v každém případě je to snadný a elegantní způsob, jak se chránit proti komářímu štípnutí.

_Komari5

Mobilní telefon s aplikací

5. Nepodceňujte své mobily

Elektronický repelent si snadno uděláte i ze svého chytrého mobilu. Stačí si jen stáhnout příslušnou aplikaci (na internetu je jich hned několik) a na noc ji v mobilu nechat běžet.

Foto: Alibaba.com, deccanchronicle.com, samezaluzie.cz, bionatural.sk, youtube.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.