Menu

Jak se stěhovat bez stresu

Inspirace   |   9. 5. 2019   |   Autor: Izabela Nováková

Raději vyhořet než se stěhovat? Tohle staré úsloví nemusí ve vašem případě platit. Našli jsme pro vás tipy, díky nimž se přestěhujete mnohem snáze a klidněji.

Když si vše zorganizujete s předstihem, stěhování půjde mnohem lépe.

Zabalte nezbytnosti

Protože stěhování a následné vybalování není záležitost na jeden den, připravte si krabici s věcmi, bez kterých se prvních pár hodin/dnů neobejdete. Tuhle krabici zavřete jako poslední a v novém domově ji naopak vybalte jako první. Neměly by v ní chybět takové nezbytnosti, jako jsou lžička, hrnek, ručník, univerzální čistič a hadr, nůžky a podobně. Myslete i na hygienické potřeby; přehrabat totiž půl tuctu krabic jen kvůli zubní pastě nebo toaletnímu papíru je pěkná otrava. 

Zalepte šuplíky

Třídění a balení zásuvek vám při stěhování zabere spousty drahocenného času, přeskočte to a komody se šuplíky jednoduše oblepte lepicí páskou. Dejte jen pozor, aby vám nepoškodila nábytek. Drobné věci, jako jsou například nože, vidličky a lžíce je nejlepší ještě svázat provázkem. 

Nepoužívejte pytle na smetí

Roztrhnou se totiž zrovna ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Třeba, když se s nimi vláčíte do schodů. Pokud tedy chcete zabalit oblečení a ostatní textilie do pytlů, pořiďte si raději ty na suť. Jsou sice trošku dražší, ale nosnost mají až 50 kilogramů a jen tak se neroztrhnou. 

Zařizujete si nové bydlení? Využijte příjemných slev na vybavení bytu.

Chci vědět víc...
Zařizujete si nové bydlení? Využijte příjemných slev na vybavení bytu.

Nahraďte drahé bublinkové fólie

Pokud máte v práci skartovačku papíru, máte vyhráno. Odpadem z ní jde totiž parádně nahradit bublinková fólie, která je drahá a špatně recyklovatelná. Skartovaný papír využijete jako výplň do krabic s nádobím, sklenicemi a dalšími křehkými kousky. 

Mějte předměty ze stejné místnosti pohromadě

Udělejte si ve stěhování a krabicích systém, který vám usnadní vybalování. Věci z jedné místnosti zabalte dohromady a na krabici si rovnou napište, co v ní je a do jakého pokoje to patří. Stěhováci pak rovnou budou vědět, kam mají co odnést. Podobně to funguje i v případě nábytku. Stojí za to sepsat si také malý inventář všeho, co stěhujete. V novém si pak snadno zkontrolujete, jestli se vám při stěhování něco neztratilo.  

Foto: Shutterstock

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.