Menu

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

Inspirace   |   5. 10. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

bydlení v barvách duhy

Koncepčně pojatý pokoj

Takhle nějak vypadá opravdu promyšleně zařízená místnost. Barevný motiv ze stěny se chytře a vtipně opakuje ve světlech, polštářích i skleněných dekoracích na stole.

Veselá zebra pod nohama

Přísně bílá kuchyně okamžitě prokoukne, když k ní přidáte pruhovanou podlahu z pastelek. A pokud s ní ještě sladíte alespoň jeden spotřebič na lince, máte vyhráno.

  bydlení v barvách duhy

Gradientní zeď

Jemný přechod růžové do azurové vypadá skoro jako slavné dílo nějakého impresionistického malíře. S takovou stěnou už nemusíte vymýšlet, který obraz si na stěnu pověsíte.

Pestrá houpačka

Duhovou houpačku si vytvoříte tak, že mezi jednotlivé části její konstrukce natáhnete barevné nitky. Když vás pak barvy omrzí, stačí jednou šmiknout a je po starostech.

  bydlení v barvách duhy

Nápaditá knihovna

Řadíte si knížky podle žánrů, jmen autorů nebo oblíbenosti? Buďte netradiční a zkuste je pro jednou poskládat podle barev. Opticky to funguje přímo skvěle.

Duhy není nikdy dost

Plakát, penál, polštář na kanapi nebo třeba jen zubní kartáček v koupelně. I ty nejmenší drobnosti umí vytvořit pozitivní atmosféru.

  bydlení v barvách duhy

Každá židle jiná

Židle kolem stolu nemusí být jedné barvy. Naopak, když je natřete různými, jasně svítícími barvami, bude u vás hned veseleji.

Foto: heathermacleod.co.uk, archdaily.com, homify.com, livinator.com, casadevalentina.com.br, guiaparadecorar.com, uszytezdzieciecychsnow.pl

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.