Menu

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

Inspirace   |   2. 1. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.

Šanony podle vašeho gusta

Místo pro dokumenty nemusí být nudné a šedivé. Obyčejné pořadače si můžete buď koupit a polepit barevným papírem, nebo se pusťte do výroby vlastních. Stačí vám k tomu tužší krabice třeba od kukuřičných vloček. Tu rozstřihnete a zpevníte polepem balicího papíru ideálně s větší gramáží.

Do kapes se toho vejde

Na zdech je spousta místa, které by bylo škoda nevyužít. Ušijte si proto kapsář, kam dokumenty pohodlně nastrkáte. Velikost a množství kapes záleží už jen na tom, jak velkou agendu doma máte. Využít můžete i staré desky, které na zeď či dřevěnou desku pověsíte.

Když už je pracovní stůl plný

Dřevěné pořadače se dají koupit skoro všude. Ne vždy ale doma najdeme místo, kam bychom je mohli postavit, případně pořád padají na stranu. Řešením je originální polička, ke které pořadače přišroubujete.

Originální pořadače pro umělce a architekty

Třeba na technické či umělecké výkresy se dají využít tyto korkové trubky pověšené na zdi. Materiál můžete zvolit libovolný, upotřebíte třeba nové trubky na odpad či vodu, ale ty korkové lze mít i jako nástěnku, protože v nich budou držet špendlíky a napínáčky.

Všechno má své místo

Inspirací především pro puntičkáře, kteří mají rádi všechno na svém místě, bude toto rozložení stěny v předsíni. Nejen, že máte kam uložit dokumenty, ale na nástěnku píšete důležitá data, schůzky, přidáte seznam potřebných kontaktů, a všechno je to pěkně pohromadě.

 

 

Foto: sliptalk.com, sotakhandmade.blogspot.com, karinethiboult.over-blog.com, beyondthepicket-fence.com, thehappyhousie.porch.com, styleathome.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.