Menu

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

Poradna   |   18. 4. 2018   |   Autor: Lucie Drahošová

Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

Dveře oživte folií

Staré nevzhledné dveře můžete proměnit doslova během pár minut na nové, supermoderní a třeba i opticky rozšiřující pokoj. Poslouží vám k tomu samolepicí folie, které snadno přilepíte a v případě zájmu kdykoliv bez následků i znovu odlepíte.

Poličky a věšáky nevrtejte

Pokud vám v bytě chybí úložné poličky, ale vrtání do zdi nepřipadá v úvahu, vsaďte třeba na přísavné poličky do koupelny či kuchyně nebo věšáky k zavěšení na dveře, které upevníte během vteřiny a stejně rychle je i odstraníte.

Nábytek zkrášlete tapetou

Rychlé a efektivní řešení nejen pro nevzhledné zdi, ale také starý nábytek či spotřebiče, jsou samolepicí tapety, které lze snadno připevnit a z hladkých povrchů také odstranit. Zatraktivnit s jejich pomocí můžete vnitřky poliček, desky stolů, dvířka skříněk, stěny i spotřebiče.

Obklad osvěží samolepky

Výměna obkladu znamená významný stavební zásah do interiéru a v pronájmu obvykle vůbec není možná. Zastaralé nebo zničené kachličky ale naštěstí můžete snadno zakrýt samolepkami přímo určenými pro obklad.

Vsaďte na kousky, které můžete snadno odnést

Do pronájmu si s největší pravděpodobností nepořídíte novou podlahovou krytinu. To ale neznamená, že si sem nemůžete dát stylový kusový koberec. Podobně předsíňovou stěnu s věšáky můžete nahradit stojacím věšákem, závěsné zrcadlo stojacím, mohutný nábytek na míru vzdušnějšími rozkládatelnými kousky, které pak v případě stěhování snadno sbalíte.

Foto: DHgate.com, ikea.com, freshome.com, hazwoper.us, atc-comafrique.net

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.