Menu

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

Inspirace   |   10. 1. 2018   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Misky pro psy se jmenovkou

Dřevěné bedýnky, speciální podložky, nejrůznější stupínky nebo stará šuplata, případně i drátěný program, to všechno můžete kreativně využít při budování jídelního koutu pro vašeho psa. Nezapomeňte ale na hlavní zásadu: pes musí mít u jídla klid a nesmí být nikým a ničím rušen. Misky na žrádlo a pití by měly mít své stálé místo. Podle toho proto doma vyberte vhodný kout pro plánovanou psí jídelní stanici.

Psí misky a nádoby na granule

Nezapomeňte nikdy na čerstvou vodu pro svého psa. Jeho miska musí být stále čistá, bez příměsi zbytků žrádla, bez usazeného kalu na dně misky a měla by být i v takové výši, aby se z ní pes mohl kdykoli pohodlně napít. Výšku umístění misky přizpůsobte velikosti plemene. Pro velké a obří rasy jsou nejvhodnější vyvýšená místa, aby si psi zbytečně nenamáhali při pití a krmení krční páteř.

Psí misky a prostor na granule

Suché psí krmivo uschovávejte v uzavřených dózách. Dokonce je vhodnější nechávat jej v původním obalu. Dobře může fungovat i samostatné místo například ve vyklápěcí skříňce. Pro skladování se hodí nejrůznější dózy, kam nemá přístup váš pes, vzduch ani žádné jiné domácí zvíře, které by jej mohlo kontaminovat.

Atypické umístění psích misek

Využít se dají i různé vychytávky, například v podobě starších židliček, které jsou dostatečně vysoko, a tak budou vyhovovat hlavně ohařům, setrům, retrívrům, dogám anebo chrtům. Dobrou službu udělá i krmná „stanice“, která se dá posouvat po zdi na připevněných pojezdech nebo lyžinách.

Psí misky v kufru

Koutek s krmením pro vašeho psa může mít své stálé místo klidně i v kuchyni. Budete ho alespoň mít na očích. Vždycky je dobré podložit jídelní koutek nějakou savou nebo dobře omyvatelnou podložkou. Ta spolehlivě ochrání i vaši novou podlahu. Misky by psovi neměly klouzat a měly by být pro něj dobře dostupné z více stran.

Foto: happygoluckyblog.com, prettydesigns.com, recyclart.com, reddit.com, puphome.com, pamperedpawgifts.com, etsy.com, grandinroad.com, organizinglady.com, onecrazyhouse.com.

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.