Menu

A co jste na kolaudační párty dostali vy?

Inspirace   |   20. 9. 2018   |   Autor: Rudolf Král

První vlastní byt. Paráda! Skvělý důvod k uspořádání večírku pro všechny kámoše, známé a příbuzné. Jen se musíte připravit na neskutečné dary, které vám návštěvníci do nového kvartýru přinesou.

Souprava na kávu

Absolutní vítěz mezi dary pro každou příležitost, od výbavy do bytu přes svatbu až po vánoční návštěvu. Set šesti miniaturních šálků s podšálky z jemného porcelánu, konvička samozřejmě nesmí chybět. Komu záleží na tom, že kafe nejradši pijete z bytelného čtvrtlitráku s obrázkem Taťky Šmouly?

Život na vysoké noze

Proč si sakra všichni myslí, že celé dny nemáte na práci nic jiného, než popíjet šampaňské z křehkých křišťálových skleniček. Broušených, pochopitelně. Tahle krabice s šesti kousky je žhavým kandidátem na tzv. „putovní dar“.

Hodiny s kukačkou

Jsou sice dost drahé, ale i tak se vždy může najít někdo, kdo se jich bude chtít zbavit a jinému jimi udělat radost. Pokud se to poštěstí právě vám, radíme jediné – vybalte je hned na večírku a dejte kukačce pořádně zabrat. Třeba se porouchá… 

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Kožich z ovce

Předložka z pravé (nebo umělé, to je fuk) kožešiny přece vypadá tak luxusně a dekadentně, úchvatně a mile. Že se pořád shrnuje, překáží a motá pod nohama? A že v ní žije celé stádo roztočů a jiné havěti? Nebuďte tak přísní.

Etno bambus

Zvonkohra prý vytváří harmonický domov. Jedno bambusové cinkání ve větru může být fajn, protože navozuje pozitivní atmosféru. Ale čeho je moc, toho je příliš. Bacha, tohle exotické zařízení považují za skvělý dar jedině lidé, kteří sami doma nic podobného nemají.

Vysavač

Konečně něco opravdu praktického! Tedy pokud zrovna nejste silný alergik, takže všechny koberce už z vašeho života dávno zmizely. Každopádně určitě ve svém okolí najdete někoho, kdo luxuje často a rád. 

Pánev, hrnec a další šikovní pomocníci

Dobré kuchyňské vybavení se vždycky hodí, zvlášť teď, když jsme všechny peníze nacpali do koupě nového bytu a na drahé restaurace můžete v příštích deseti letech zapomenout. A když občas něco připálíte, dokážete časem spotřebovat všechno, co vám rodiče dali „do výbavy“.

Sada na fondy

Na konec jsme si nechali skutečný dárkový hit. Fondy, to je věc! A je úplně jedno, jestli je to ta malá dezertní souprava fungující na čajovou svíčku, nebo pořádný hrnec na kilo rozpuštěného sýra. Pokud víte o někom, kdo někdy set na fondy použil, dejte nám vědět. Rádi ho poznáme… 

 

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.