Menu

6 ukázek, jak bydlet jen v jedné barvě

Inspirace   |   7. 11. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Sladit nábytek s doplňky v bytě bývá často kumšt. S fenoménem monochrome si ale nad kombinací barev hlavu lámat nemusíte. Interiéry, které se nesou v duchu jediného odstínu, totiž vyladíte jedna dvě. Podívejte se, jak může takový jednolitý pokoj vypadat.

Interiér v šedé

Černošedý interiér

Černošedé království

Kdo si troufne na šedivou barvu, získá elegantně strohý a nesmírně výrazný interiér. Jestli máte šedou spojenou s nudou, pak tahle stylová kuchyně vás vyvede z omylu.

Interiér v bílé

Bílá ložnice

Všude bílo

Strohý minimalismus v plné parádě vykouzlíte použitím bílé (nebo hodně světle šedé), kde to jen jde. Na stěně, nábytku, peřinách i na podlaze. Aby ložnice nakonec nepřipomínala nemocnici, můžete občas přidat nějaký ten tmavý detail.

Interiér v zelené

Zelená ložnice

Ložnice z mechu a kapradí

Ať už jste milovníci decentní temně olivové, nebo vás baví spíše divočejší limetková, klidně do své oblíbené barvy oblékněte celou ložnici. Budete si při probuzení připadat jako v olivovém háji nebo jako v divoké džungli.

Interiér v žluto modré

Žlutá kuchyně a modrá předsíň

Modrá melancholie a žluté parno

Zahalte pokoj do melancholické indigové. Abyste si přitom nepřipadali jako v továrně na džíny, vybavte jej i kontrastními bílými doplňky. Skvěle to celé rozsvítí a dodají interiéru lehce orientální šmrnc.

V celožlutém pokoji bude i ten nejpošmournější podzimní den vypadat jako odpoledne uprostřed července. Nepřežeňte to ale a nechte si alespoň jednu místnost v bytě normální, ať v něm nedostanete žlutou ponorku.

Foto: gravityhome.tumblr.com, homeyohmy.com, genial.guru, the-decorator.net, durabilite.es, home-designing.com

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.