Menu

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Inspirace   |   22. 6. 2017   |   Autor: Šárka Dumbrovská

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

 

na návštěvě

Jak jste se vlastně v bytě, ve kterém si právě povídáme, ocitla?

V tomto domě, který patří mé babičce, jsem žila od svých 11 let, kdy se mí rodiče vrátili po emigraci zpět do Prahy. Když se zde později uvolnil byt, hned jsem se do něj nastěhovala a zařídila si ho podle svých představ. Vzpomínám si, že jsem si tenkrát vzala tužku a papír a strávila jsem tady noc měřením všech pokojů a přesným zakreslováním, kde co jednou umístím. Poté jsem zajela do IKEA a zařídila si byt ve stylu provence s retro prvky. Za pár let se mi to však okoukalo a rozhodla jsem se styl změnit. Od té doby jsem opravdu blázen do tvoření. Kdybych se nevěnovala jiné profesi, bavil by mě interiérový design. Myslím, že umím sladit věci k sobě a mám nápady. S realizací už je to horší, nejsem zrovna zručný typ.

skandinávské bydlení

Přesto jste se ale přihlásila do naší soutěže DIY výtvorů. Jak vaše originální stolky pod květináče vznikly?

Špalky, které slouží jako malé stolky, a podobně i lampu s břízovým kmínkem jsem navrhla společně s manželem. Naštěstí jsem v něm našla zručného muže, který krásně kreslí, ale také umí téměř vše vyrobit. Většinou něco vymyslím a manžel pak můj nápad zrealizuje. Soutěž jsem objevila na Facebooku a hned jsem věděla, že se musíme přihlásit. Nejenže jsem velmi soutěživá, ale také jsme měli co nabídnout. Snažíme se, abychom si co nejvíce věcí v bytě sami vymysleli nebo předělali.

skandinávský styl bydlení

Nabídka v oblasti interiérového designu je dnes poměrně široká, přesto si raději věci vyrábíte sama.

Přemýšlela jsem nad nákupem designových prvků, ale zjistila jsem, že jsou drahé a je zbytečné za ně utrácet. Třeba stojací lampu, kterou jsme zařadili do soutěže, jsme viděli na internetu za 22 tisíc. Rozhodli jsme se, že ji zvládneme vyrobit sami, a musím říct, že se nám líbí víc než originál.

V obývacím pokoji najdeme vedle téhle lampy a vítězných stolků ze špalků i další vámi vyrobené kousky?

Původní ladění do retro stylu jsme změnili blíž k severskému minimalismu. Zamilovala jsem se totiž do skandinávského stylu s prvky přírody. Leitmotivem obývacího pokoje jsou břízové prvky včetně její barevnosti. Na výrobu čeká ještě televizní stěna, kterou jsem si vymyslela, a opět v ní budou figurovat dva břízové kmínky.

větve v interiéru

Zabýváte se s manželem oba gastronomií, kuchyně je pro vás asi hodně důležitá. Jste s ní spokojeni?

Kuchyň považujeme za hotovou, místo na přípravu jídel i vaření nám stačí. Výhoda je, že stůl se dá rozložit a může fungovat bez problémů pro osm lidí. Malé knihovny pro naši vášeň, sbírání kuchařek, jsme vyrobili z bedýnek od zeleniny. Zeď jsme doplnili plechovými retro cedulemi, které dostáváme od přátel nebo si je kupujeme na cestách.

bedýnka na knížky

Miminko, které držíte v náručí, zatím pokojíček nepotřebuje. Ale čas letí. Plánujete jeho realizaci?

Samozřejmě. V rámci rekonstrukce, kterou plánujeme na říjen, propojíme náš současný byt 2+1 s menším vedle nás. Ve větší místnosti zařídíme dětský pokojíček pro našeho chlapečka a v druhém pokoji plánuji pracovnu se šicím strojem, jež bude sloužit i pro hosty.

skandinávský styl bydlení

Už víte, jak bude pokojíček vypadat?

Malujeme si jej zatím alespoň na papír. Bude v cestovatelském duchu, na jednu stěnu namaluje manžel hory, na druhou březový les. Lustry ve tvaru létajících balónů s košíčky vyrobíme z papírových lampionů. Plánujeme i týpí, vak na ležení, koutek s knihovnou a další dětské skrýše. Také chceme koupit nějakou starou skříň a kompletně ji předělat na úložné prostory.

tapeta les

Šárka Dumbrovská

Šárka Dumbrovská, Miluje experimenty ve výtvarném umění i v interiérovém designu.

Věnuji se výtvarnému umění, baví mě experimentovat s materiály, miluji barvy a originální tvary. Inspirují mě a zároveň uklidňují muzea, galerie s uměním, zajímaví lidé, hory i rozkvetlé louky, moře, mystika, chuť oliv a bílého vína. Se zájmem sleduji novinky v kultuře, píši články a rozhovory o designu a architektuře.