Menu

Kde a jak si v bytě nejčastěji ublíží děti

Poradna   |   3. 11. 2014   |   Autor: Rudolf Král

Jakmile máte doma malé dítě, stává se z do té doby přívětivého a útulného bytu nebezpečná past, ve které tomu vašemu drobečkovi hrozí nejedno nebezpečí. Podívejte se, ve kterých místnostech si nejčastěji ublíží.

dětské úrazy statistika

Koupelna

Na body vedou zhmožděniny a zlomeniny (pozor klouže to). Jen o málo četnější je opaření (je to vařící) a otrava (copak je to za barevné bonbónky). Tržné rány následují (pořád to v koupelně klouže).

Kuchyně

Nepřekvapí, že na prvním místě je opaření (vaří se tam) a o první místo se téměř dělí tržné rány (tolik zajímavých nožů, strojků a pomůcek). Prakticky nastejno jsou na tom zhmožděniny se zlomeninami (i v kuchyni to může klouzat) a otrava (očistná chemie vypadá někdy lákavě).

Přes 40 % dětských úrazů způsobí pády. Koukněte se na byt z perspektivy dětí a pochopte, kde číhají rizika.

Dětský pokoj

Jednoznačně vedou zhmožděniny a zlomeniny (důkaz, že děti nejsou jen online). Tržné rány jsou v závěsu (stejné příčiny). Trochu překvapuje opaření na třetím místě. Těší, že otrava figuruje na chvostu.

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.