Menu

5 mexických DIY dekorací na Dušičky

Inspirace   |   1. 11. 2017   |   Autor: Izabela Nováková

Zatímco české Dušičky jsou ponuré a smutné, ty mexické hýří barvami, malovanými lebkami i záplavou květin. V žádné mexické domácnosti tak na tenhle velký svátek nechybí ani dušičková výzdoba, která je pestrá jako Mexiko samotné. Inspirujte se pár DIY nápady na dekorace, a oslavte Dušičky tenhle rok trochu veseleji.

Květinové hlavy

Když už se doma pustíte do dušičkové výzdoby, měli byste barevný a veselý mexický kabát dopřát i rostlinkám. Květináče stačí natřít bílou barvou a pokreslit je mexickými motivy. Hotové je to za chvíli a radost vám takhle zdobené květináče můžou dělat klidně celý rok.

Lebky na stěnu i na dveře 

Vyrobte si parádní strašidelný věnec, který se bude skvěle vyjímat zavěšený na dveřích i na zdi. Stačí vytisknout pár šablon listí, vybarvit je černočernou barvou a nalepit na polystyrenový korpus. Přidejte pár lebek nebo klidně i celých kostlivců a nakonec tuhle strašidelnou dekoraci zpestřete barevnými růžemi.

Bez svíček není Dušiček

Ať už slavíte Dušičky nebo Los días de muertos, pokaždé k tomu patří spousta zapálených svíček. Vyrobte si na ně stylové dušičkové svícny z prázdných lahví všeho druhu. Není to nic těžkého, prostě je jen pomalujte bílou lihovou fixou a do hrdla zarazte svíčky.

Dýně à la Mexicana

Inspirujte se Halloweenem, jen místo oranžové dýně použijte bílou, na kterou se vám bude mnohem lépe malovat. Buď dýni nahoře vydlabejte a ozdobte čerstvými květinami, nebo zvolte kytky umělé. V tom prvním případě doporučujeme, aby vám dekorace déle vydržela, přidat do dýně vodu s kapkou alkoholu.

Veselé záhrobní osvětlení

Vytáhněte z vánoční krabice světelné řetězy a zpestřete si interiér tímhle parádním osvětlením. Pestrobarevné lebky si můžete namalovat sami, nebo si je vytiskněte z webu (motivů mexických „sugar skull“ najdete na internetu stovky). Pak už je jen vystřihněte a nalepte na jednotlivé žárovky.

Foto: Thegirlinspired.com, Kositasnayis.blogspot.cz, Etsy.com, Marthastewart.com, Sugaranddinosaurs.blogspot.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.