Menu

Koberečky pod nožičky, aby vás doma nezáblo

Inspirace   |   19. 9. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Různé typy malých koberečků si snadno vyrobíte pomocí textilních zbytků a páru šikovných rukou. S přicházejícím podzimem se budou na studenou podlahu určitě hodit. Materiál může být klidně již jednou použitý, i když třeba ke zcela jinému účelu. Rozpárejte staré pletené svetry, nadělejte z vlny bambulky a pošijte jimi do kruhu sešité provazy a provázky. Uvidíte, jaká krása se z jednoduchého nápadu může vyloupnout!

_Koberecky2

Barevný kobereček z bambulek

Kočky určitě litují, že tenhle kobereček drží pohromadě, jinak by si s barevnými bambulkami vyhrály. Bambuličky jsou vyrobené z filcu a seženete je například v obchodech s korálky nebo v aranžérských a dekoračních e-shopech. Máte-li jich už nashromážděné dostatečné množství, jen je nalepte na podložku.

_Kobrecky3

Vetší bambule na malý kobereček

Bambulky a zase bambulky. Různé barvy, velikosti, typy přízí a vlny se postarají o velmi pestrou a veselou podložku pod nohy. Oceníte ji například v koupelně nebo v předsíni.

_koberecky5

Koberečky ze zešívaných šňůrek

Za velmi pestrým a zajímavým kulatým koberečkem stojí technika sešívání provázků. Je to práce na dlouhé zimní večery, ale kdo by se chtěl nudit u televize, že?

Na dřevěné leštěné podlaze skvěle vynikne kobereček ze zdánlivě fádních barev přízí. Efekt je až nečekaně působivý.

_Koberecky6

Kulatý kobereček

Hula hoop kobereček vyrobíte snadno. Jako rám vám poslouží právě obruč hula hoop a jako výplet použijete na proužky nastříhaná trička různých barev. Vytvoříte si osnovu a pak už jen proplétáte.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !
_Koberecky7

Růžový nadýchaný kobereček

Koberečková variace vytvořená technikou tapiko. Pro ty, kdo s tapikem nikdy nepřišli do styku, uvádíme postup: do síťové podložky provlékáme pomocí speciálního háčku proužky jemného materiálu nastříhané ve stejné šířce a délce. Kdo si s tím dá tu práci, může si vyrobit například jemný a nadýchaný kobereček k posteli.

_koberecky8

Háčkovaný kobereček

Působivý kulatý kobereček zaujme určitě všechny šikovné znalkyně háčkování. Různé odstíny růžové a šedé příze dodaly koberečku na zajímavosti. Svou barevnou variantu pochopitelně může každá tvůrkyně vyladit podle vybavení vlastního interiéru.

Zajímavou inspirací je také háčkování nádob, sedáků a krabiček. Jakmile máte dokonale zvládnutou techniku na plochém koberečku, velmi snadno se naučíte i háčkování různě tvarovaných předmětů. Můžete si tak s koberečkem sladit vázu na umělé květiny, krabičku na bavlnky nebo sedáky do dětského pokoje.

Foto: brit.co, vintagericrac.blogspot.com, decorfacil.com, allparenting.com, grillo-designs.com, mandalaqueen.org, decorfacil.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.