Menu

8 způsobů využití starých kolíčků

Inspirace   |   10. 11. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Před nedávnem jsme na TadyJeMoje zveřejnili video, jak si z kolíčků udělat prima květináč. Nyní přinášíme hned osm dalších nápadů, co se starými dřevěnými kolíčky udělat, když už se vám je nechce používat k věšení prádla.

Dekorace z kolíčků

Kolíček na uchycení jmenovky

Stylově uchycené věnování

Pokud se vám nechce krásný balicí papír „zničit“ lihovkou a naškrábat na něj jméno obdarovaného, zkuste kartičku přicvaknutou nabarveným kolíčkem.

Kolíčkové věšáčky

Stojánky na stoly z kolíčků

Držák, co se možná skácí, ale nepustí

Pokud na nějaké větší oslavě potřebujete dát hostům vědět, kde mají sedět, zaperlete originálními stojánky v podobě kolíčků. Do nich už pak stačí jen uchytit cedulky se jménem nebo číslem a moc nestrkat do stolu, aby nepopadaly.

Kolíček patří na šňůru

Tenhle tip vám udělá radost v případě, že byste rádi kolíčky používali k tomu, k čemu původně slouží. Stačí na stěnu pověsit provázek a na něj si pak snadno připnete všechny důležité vzkazy, vstupenky, přání k narozeninám a další drobnosti.

Věšáky z kolíčků

Věšáky z kolíčků na lehké textilie

Věšáky na lehké věci

Kolíčky vždy přicvakávaly nějaký ten kus hadru, tak proč nezůstat u tradice a nevyrobit si z nich estetické věšáky? Přišroubujte nebo přilepte je na dřevěnou desku, a hned máte věšák, na který bez problému zavěsíte utěrky chňapky a další kuchyňské propriety. Zrovna tak je můžete nalepit na dvířka kuchyňské linky a uchytit do nich gumové rukavice nebo žínky na nádobí.

Podložky z kolíčků

Podložka pod konvici z kolíčků

Do kolečka jim to sluší

I rozbité kolíčky můžete využít, ač by vás asi nejdříve napadlo je vyhodit. Slepte je do kola, a máte krásnou dřevěnou podložku pod konvičku s čajem. A když už jsme u těch kruhů, stejně tak si z kolíčků můžete vyrobit krásný rám zrcadla.

Držátka z kolíčků

Kolíčky jako držák sluchátek

Zkroťte sluchátka

Taky vás věčně otravují zacuchaná sluchátka, která musíte zas a znovu rozmotávat? Problém vyřeší taková drobnost, jako jsou právě kolíčky. Slepte dva dohromady, omotejte kolíček drátem od sluchátek a jeho konec secvakněte.

Pořád vám doma zůstaly nějaké staré kolíčky? Vyrobte si z nich květináč podle našeho videonávodu. 

Foto: buzzfeed.com, Countryliving.com, Homedit.com, countryliving.com, Emgn.com, amazinginteriordesign.com, anawesomemess.wordpress.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.