Menu

5 levných a hezkých dekorací z korálků

Inspirace   |   26. 1. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Myslíte si, že se korálky dají maximálně tak nosit na ruce nebo na krku? Kdepak, když se to s nimi umí, dokáží doma nadělat spoustu parády. Navíc si tyhle efektní kousky vyrobíte sami a skoro nic nestojí.

Skleničky

Pro slavnostní příležitost

Korálky lze použít i pro slavnostní příležitost, jako je například svatba. Ozdobit jimi můžete například skleničky, kterými si připijí novomanželé. K jejich výrobě bude zapotřebí pár bílých korálků různých velikostí, bílé umělé květiny a měděný drátek na omotání nožiček.

Svíčky

Korálkové svíčky

Z obyčejných skleniček ze silnějšího skla se dají vykouzlit perfektní svícny. Stačí slabý drátek, na který navléknete korálky požadované barvy, omotáte okolo sklenky, a aby drát na hladkém skle dobře držel, můžete přidat i kousek barevného provázku. A pak už stačí jen vložit barevné svíčky, které celý efekt dotvoří.

Zvonkohra

Kouzelná zvonkohra

Jen zafouká větřík a korálky se na drátkách krásně rozezní. Jestliže po podobné zvonkohře také toužíte, nejtěžším úkolem bude najít vhodný závěs, na který lze připevnit jednotlivé drátky se zavěšenými korálky. Dobře poslouží třeba i zbytky starých lustrů nebo jiných svítidel.

Korálkový závěs

Místo závěsu i dveří

Korálky lze použít i místo závěsů do oken, nebo jako dělicí prvek interiéru v případě, když nechcete mít doma dveře, a přesto byste rádi prostor opticky rozdělili. Na tyto závěsy lze využít rozličné korálky všech možných barev i tvarů.

Korálkový lustr

Jako za starých dobrých časů

Do módy se vrací i křišťálové lustry. Naštěstí za ně nemusíte utratit tisíce. K mání jsou i ty, které jsou vyrobeny z korálků a stejně vypadají parádně. Pokud si troufáte, můžete se pustit i do jejich výroby. Je to snazší, než to na první pohled vypadá.

Foto: wish.com, instagram.com, stylowi.pl, soireesupply.com, thewhoot.com.au

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.