Menu

10 originálních košů na prádlo

Inspirace   |   4. 9. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Přestal vás už bavit váš starý plastový koš na špinavé prádlo? Není divu. Chtělo by to změnu, nějakou novinku, která v koupelně zazáří. Teď zrovna třeba na prádlo frčí látkové a pojízdné koše. Přinášíme slušnou porci zajímavých tipů, které by se vám mohly v koupelně hodit.

_kose1

Některé koše na špinavé prádlo jsou natolik zajímavé a opravdu skvěle vypadají, že ve vaší koupelně nebudou mít jen praktické uplatnění, ale splní i designovou roli.

_kose2

Textilní koše a pytle na špinavé prádlo jsou praktické už z toho důvodu, že je můžete také prát. Proutěné koše zase dají koupelně severský šmrnc, jen je potřeba dávat pozor, abyste do nich neukládali mokré špinavé prádlo, mohly by začít plesnivět. Proto i proutěné koše raději vybavte vyjímatelným textilním vakem.

_kose4

Pro vás, kteří jste omezeni prostorem v malé koupelně, doporučujeme využít spíše vyšší a zároveň užší koše na prádlo. Velmi praktické jsou i výklopné koše, které jednoduše schováte do skříňky třeba pod umyvadlo. Ovšem za úvahu stojí i skládací pojízdný koš. Základ tvoří kovový rám, na němž je pak upevněn látkový pytel.

Samostatnou kapitolu tvoří popelnicové nádoby na špinavé prádlo. Sami si můžete vybrat variantu, jakou zvolíte. Buď půjdete do veselejšího provedení cestou nejrůznějších výtvarných úprav, nebo vám třeba bude vyhovovat základní typ prodávaný v obchodech.

_kose5

Prádelní koše mohou být opravdu rozličné. Pro různé způsoby úchytu a umístění se výborně hodí flexibilní textilní koše, jimiž snadno vyplníte například i podobnou drátěnou konstrukci.

_kose6

I látkové koše mohou být zpracovány mnoha odlišnými způsoby. Některé se dají doslova ukrýt za dveře. Kruh všitý u horního okraje tvoří jakési hrdlo, skrz které se jednoduše vkládá špinavé prádlo dovnitř. Pak už bude potřeba jen pevný háček na dveřích. Jiný typ textilního prádelního koše se zavěšuje na háček připomínající kovové ramínko na šaty. Tři menší koše vám pomohou velmi jednoduše dodržovat barevné rozlišení špinavého prádla, takže do pračky se pak omylem nedostane barevné prádlo s bílým.

_kose7

Pro snadné ukládání prádla vám poslouží třeba i tenhle otevřený pojízdný vozík velmi podobný původním důlním vagonkům, se kterým pohodlně dojedete až k pračce. Není to sice řešení do úplně malých koupelen, ale vypadá velice stylově a originálně. Pokud se vám nechce shánět vozík, nebo potřebujete něco menšího, klidně to vyřeší i bednička na ovoce s přišroubovanými kolečky.

_kose8

Foto: thepinjunkie.com, nicety.livejournal.com, homedit.com, luckyclovertrading.com, rstyle.me, ilovepalets.com, savvycityfarmer.com, decorsteals.com, potterybarn.com, decorsteals.com, laredoute.es, pinterest.com.

 

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.