Menu

Křeslo, kávovar a taky krabice – srdcovky každého podnájemníka

Poradna   |   21. 2. 2019   |   Autor: Rudolf Král

Jste v nájmu, a tak si raději nic pěkného domů nekupujete? Ale ne! Existuje pár věcí, které si můžete pořídit hned. Budete milovat a stěhovat všude s sebou, dokud se nerozpadnou.

snídaně v posteli

Se správnými věcmi vám i v nájmu bude fajn…

Podnájemní bydlení je velká nejistota a velká svoboda. Člověk sice nesmí zatloukat hřebíky do stěn, ale zase neřeší, když se něco porouchá. Ozdobit stěnu můžete nakonec i jinak nebo si vystavit obrazy bez zatlučení hřebíku. Zatímco si budete šetřit na růžovější zítřky, pár peněz vydejte klidně hned.

Postel

Spát na proleželé matraci na zemi sice může být chvíli dobrodrůžo, ale valného smyslu to nemá. Levný design rámu můžete dohnat vlastní invencí, a hlavně si kupte kvalitní matraci. Neméně důležitá je investice do dobrého polštáře a deky. Přírodní materiály jako peří nebo vlna jsou prostě lepší. 

Krabice

Ty od banánů jsou fajn. Když je oblepíte tapetou, vydrží vám navěky. Klidně si ale kupte drahé kvalitní krabice nebo bedny, které navíc dobře vypadají. Dáte je do skříní, na police nebo volně na zem. Stejně jste pořád jednou nohou ve stěhovacím autě. Až budete ve svém, dáte je do kumbálu. Dobrá krabice se nikdy neztratí.

Pračka se sušičkou 

Taky už nechcete bydlet se sušákem v obýváku? Pračky v kombinaci se sušičkou jsou dnes už tak kvalitní, že splní službu a ušetří místo. „Lidi mi říkali, ať si pračku se sušičkou nekupuju, že tahle kombinace nefunguje dobře. Ale není to pravda. Pořád jsme v předsíni zakopávali o sušák, kde navíc prádlo špatně usychalo, a teď je klid,“ říká Blanka. 

Podporovače úchylek

Milujete dobrou kávu? Čaj? Lenošení pod plédem? Ručně šlehanou šlehačku? Ranní smoothee? Do všech těchto drobností můžete investovat bez obav. Kupujte presovače, šlehače, deky, polštářky, hrnky a další nádobí. Levné šunty se v tomhle případě nevyplatí. 

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Květiny 

Kytka toho moc nenamluví, dost vydrží a bude vám léta věrná. Kytky rostou s vámi a zútulní každé místo, kterému budete říkat „doma“. Dávat je do květináče je nuda, zkuste je třeba zalít do betonu nebo dát do papíru.

Křeslo s podnožkou

„Křeslo je jediná věc, kterou jsem si odvezla z prvního nájmu, a stěhovalo se se mnou už třikrát. Teď bydlím ve vlastním a jen vymýšlím, jakou látkou ho nechám potáhnout, protože ta původní se už trhá. Všichni z rodiny ho milují, návštěvy v něm lenoší,“ říká Jana. Pokud máte klasiku z Ikea, berte ho i s podnožkou! Tahle dvojka bude k nezaplacení.

Čeho si všímat, než řeknete „ano“ v novém nájmu

  • Zkontrolujte si okna. Netáhne? Budete mít v noci dost tmy? Máte žaluzie? Je kam pověsit závěsy, když se nesmí vrtat do stěny? Tohle teritorium si vytyčte předem. 
  • Má byt dost úložných prostor? Zjistěte, zda k němu patří také sklep nebo komora, kam je možné dát nadbytečné věci. Popřípadě se domluvte s rodiči nebo známými, že si k nim dáte sezonní oblečení a boty.
  • Je byt dostatečně zabezpečený? Jeden obyčejný zámek dávno nestačí. 

Foto: unsplash.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.