Menu

8 kubistických kousků vlastní výroby

Inspirace   |   24. 11. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Když na počátku minulého století začali malíři Georges Braque a Pablo Picasso ve svých obrazech rozkládat skutečnost na geometrické linie a tvary, bylo z toho pozdvižení. Dnes se kubismus vrací do módy. Myslíte, že by mu to slušelo i u vás doma?

_kubisticke1

Komoda s geometrickými tvary

Osvěžte starý nábytek

Nevíte, co s omšelou skříní nebo komodou, která už vás přestala bavit? Stačí jen štětec, barvy na dřevo a malířská lepicí páska, díky které uděláte rovné linie, a rázem máte v bytě parádní kubistický kousek.

_kubisticke3

Geometricky tvarované poličky

Geometricky nápaditá polička

Pokud už vás nebaví klasické poličky, zkuste variantu plnou hran. Na její výrobu se dají skvěle zužitkovat i různé zbytky prkýnek a fošen, z nichž si vyskládáte nejrůznější tvary. Pokud nic takového doma nemáte, zkuste štěstí v nějakém hobbymarketu v oddělení, kde řežou dřevo na míru. Pár odřezků se tam určitě najde.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !
_kubisticke2

Barevná stěna v odstínech šedivé

Magické stěny

Barevné geometrické tvary mohou na zdech vyvolávat různé trojrozměrné efekty, a zvětšit tak i prostor menšího bytu. V tom případě je lepší volit odstíny jedné barvy a s nimi si šikovně pohrát. Pokud se nechcete pouštět do malování celé stěny, skvěle poslouží z tvrdého kartonu vyříznutá šablona zamýšleného tvaru. Třeba jako v případě hexagonů na fotografii vpravo.

_kubisticke5

Polštářky s geometrickými potahy

Polštářky, kam se podíváš

Interiér skvěle oživí i polštářky s geometrickými motivy, nebo rovnou ve tvaru trojúhelníků. Lehčí tvary zvládne i nepříliš zkušená švadlenka a dají se využít i zbytky látek. Ty seženete za pakatel v nejbližším obchodě s metrovým textilem.

_kubisticke6

Krásné lustry ze zlatých drátů

Kouzelné lustry

Výborně vypadají nejen na terase, ale i v bytě. Jejich výroba sice vyžaduje trochu zručnosti, ale není to nic, co by trochu zručnější člověk nezvládl. Budete potřebovat páječku a měděný drátek. Potom už si můžete hrát s tvary a vymyslet ten, který se bude hodit přesně do vašeho bytu.

Foto: poppyseedliving.blogspot.cz, rhteen.com, urbanoutfitters.com, milexa.com, etsy.com, poppyseedliving.blogspot.cz, visitedeco.com, theprettyblog.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.