Menu

Ozdobte si květináče po svém

Inspirace   |   21. 11. 2016   |   Autor: Izabela Nováková

I ta sebekrásnější květina se jednou okouká. Nemusíte ji kvůli tomu ale měnit za jinou. Stačí, když ji vyměníte nebo alespoň trošku vizuálně vylepšíte květináč. Originální a nápadité kousky se pak stanou ozdobami vašeho interiéru.

_kvetinace1

Proužkovaný hedvábný papír na květináči

Pruhy kaktusům sluší

Hýří všemi barvami a navíc vám tahle duhová dekorace nezabere ani moc času. Stačí nastříhat hedvábný papír na proužky a nalepit jej svisle na květináče. Na závěr pak celý výtvor přetřete dokončovacím lesklým lakem na vodní bázi. Stejným způsobem můžete místo papíru využít i odstřižky z látek a pro změnu zvolit třeba černobílou variantu.

_kvetinace2

Pomalované květináče barvami na keramiku

Vymaluj si květináč

Na výzdobu květináčů se skvěle hodí i barvy na keramiku a sklo. Předpokládá to ale, že máte doma světlé květináče. Můžete je ozdobit jen svobodně rozesetými tečkami, nebo třeba pomalovat geometrickými tvary. Také skvěle vypadá, když barvu prostě necháte stéct od horního okraje.

_kvetinace3

Květináč ozdobený kuličkami z modelovací hmoty

Jako od designéra

Možná tomu nebudete věřit, ale tenhle květináč rozhodně nepochází z dílny designérského studia. Proměnit masovku v unikátní kousek je navíc v tomto případě opravdu jednoduché. Stačilo na květináč pomocí tavné pistole přilepit čtyři dřevěné nožky a pár kuliček z modelovací hmoty, která během několika hodin sama zatuhne.

Máte nějaké řezané květiny a nevíte jak si je naaranžovat? Bude se vám hodit 5 nápadů, jak na to. 

_kvetinace4

Závěsná síťka z triček

Uzly jako ozdoba

Protřídili jste skříně a máte hromadu triček na vyhození? Pak si z nich vyrobte závěsnou síťku na květiny! Tři delší pruhy látky svažte jedním pevným uzlem na vrchu a pak na každém udělejte ještě jeden uzel zvlášť. Poté každý z pruhů rozpárejte vejpůl a po dvou zauzlujte. Nakonec všechny pruhy látky svažte jedním pevným uzlem, výsledkem bude síť, do které květináč padne jako ulitý.

_kvetinace5

Květináč ozdobený provázky z hlíny

Pletená paráda

Žádné proutí ani řasy na takové pletené zdobení potřebovat nebudete. Jen šišku samotvrdnoucí hmoty a hbité prsty, protože je třeba pracovat rychle. Z hlíny si vyválejte několik provázků, zapleťte je do copů a ty pak obtočte okolo květináče.

Zdroj: Tellandparty.com, Linesacross.com, Abeautifulmess.com, Fallfordiy.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.