Menu

Květinové bydlení

Inspirace   |   15. 6. 2017   |   Autor: Dominika Zmítková

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

květiny v interiéru

Rozkvetlá trojkombinace

Živé květiny ve váze plus kytkami potištěné polštáře a závěsy rozzáří prakticky každý byt, jen musí být sladěné do podobných barev. Velmi dobře si rozumějí především s bílou, což se týká výmalby místnosti i barvy vázy.

květiny v interiéru

Vyhrajte si s tapetami

O tom, jak dokáže tapeta změnit vyznění celého pokoje, už jsme psali několikrát. Nemusíte se přitom omezovat pouze na zdi. Zkuste si jimi vyzdobit třeba staré prošlapané schody, a uvidíte, jak vesele budou najednou vypadat.

květiny v interiéru

Dolaďte to obrazy

Pokud už doma s květinovými motivy pracujete a pořád máte pocit, že tomu něco chybí, pořiďte si na zeď obrazy stejných květin, jaké už jsou například na pohovce, nábytku či polštářích. Obrazy si můžete zkusit sami namalovat, koupit nebo třeba vyrobit ze zbytku květinových tapet, které jenom stačí zarámovat.

květiny v interiéru

Oblečte byt do pomněnek

Pořídíte-li si květovanou látku na závěsy, kupte jí víc a zbytky použijte na další věci v pokoji, jako jsou povlaky na polštářky, potahy na židle a prostírání nebo rovnou celý ubrus. Moc pěkně vypadají třeba pomněnky, jejichž modř vám doma udělá uklidňující atmosféru.

U veselého stolu

Pokud vám přijde, že je u vašeho stolu nuda, postavte na něj květiny a židle oblečte do pestrobarevného květinového hávu. Servírovat doporučujeme něco lehčího, šťavnatého a svěžího, ať se vám jídlo v té záplavě barev neztratí.

herbář za sklem

Výstavní herbář

Herbář nemusí odpočívat někde na dně šuplíku nebo snad rovnou ve sklepě. Pokud nějaký doma máte po rodičích nebo jste si jej snad sami vyrobili, nechte stránky zasklít a zavěste je na zeď. Lépe vypadá, když jich je víc pohromadě.

   květiny v interiéru

Utajená vychytávka

Květiny nadělají spoustu parády, i když nejsou hned na očích. Využijte zbylé balicí papíry či třeba tapetu a vyzdobte si jimi šuplíky zevnitř nebo po bocích. Výsledek vás příjemně překvapí, kdykoliv je otevřete.

Foto: Homeschannel.net, domino.com, duitang.com, flickr.com, casadevalentina.com.br, cowtan.com, signsponge.com, s-media-cache-ak0.pinimg.com, hautelook.com interiorsbystudiom.com, frenchyfancy.com, westermanfam.blogspot.com, inhonorofdesign.com, studded-hearts.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.