Menu

7 podomácku vyrobených lampiček

Inspirace   |   18. 5. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Pokud jste romanticky založení, máte asi večer rádi tlumené světlo. Jestli naopak po večerech pracujete, budete spíš potřebovat lampičku dávající jasnější osvětlení. Obíhat obchody, než natrefíte na tu pravou, je ale otrava, lepší bude vyrobit si doma vlastní, originální kousek. Podívejte se na pár zajímavých nápadů, které by vás mohly inspirovat.

_Lampicky1

Lampička na šťopce

Máte doma starší skleničky na víno s odštípnutým nebo okousaným okrajem? Určitě je nevyhazujte. Stačí vám čajová svíčka a tvrdší papír na stínítko a uděláte si z nich krásnou lampičku poskytující intimní osvětlení.

 

_Lampicky2

Světlo do námořnického interiéru

Také vzpomínáte na dovolenou u moře a rádi byste si připomněli ty hezké chvíle? Zkuste tuhle námořnickou lampu. Jediné, co k tomu potřebujete, je obrovská lahev v barvě navy blue.

_lampicky3

Cyklolampa s retro šmrncem

Světla na starých kolech byla na rozdíl od těch dnešních plasťáků krásná. Jestli na nějaké takové narazíte v bazaru nebo ve stodole u prarodičů, můžete si z něj zkonstruovat tuhle parádní stojací lampu.

Lampa Stradivari

To, že už jste dávno vzdali pokusy naučit se hrát na housle, neznamená, že pro stojan na noty válející se ve sklepě nenajdete uplatnění. Stačí koupit stínítko s objímkou na žárovku a sestavit si prima muzikantskou lampu.

_Lampicky4

Kolíček ke kolíčku

Našli jste doma spoustu starých dřevěných kolíčků? Prima, stačí je slepit k sobě a dospod vložit dřevěnou desku s objímkou a žárovkou – krásná lampička za pár korun je na světě.

_lampicky

Posviťte si do ptačí klece

Bývala vaše babička milovnicí kanárků a má doma spousty starých nepoužívaných klícek pro ptáčky? I z nich se dá jednoduše vytvořit šik vintage lampička. Zvlášť když na ni posadíte stylové stínítko s ptačími motivy.

K čaji o páté

Všichni máme doma staré čajové servisy, které se už napůl porozbíjely, nebo se už vůbec nepoužívají a nikdo je nechce. Když je pěkně poslepujete nad sebe, vznikne tahle bláznivá lampička, která vypadá zároveň domácky i extravagantně.

Foto: theinspiredroom.net, gopixdatabase.com, upcycledzine.com, scoopempire.com, save-on-crafts.com, scraphacker.com, countryliving.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.