Menu

Levné dekorace hotové za chvilku a za pár korun

Inspirace   |   5. 9. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Nemůžete si dovolit kupovat drahé obrazy či grafiky a sériově vyráběné dekorace z IKEA doma nechcete? Ukážeme vám pár nápadů, jak si vyrobit originální artefakty pěkně v klidu sami, a ušetřit tím spoustu peněz.

_dekorace1

I prázdné láhve vám mohou doma udělat radost. Stačí je obmotat nahusto režným provázkem anebo bílou bavlnkou a pak už jen dozdobit slaměnou květinou, knoflíky nebo třeba krajkou.

_dekorace2

Ať se jedná o drobnosti na dveře či na zeď, měly by vyjadřovat osobnost a názory toho, kdo v bytě bydlí. Máte rádi přírodu? Baví vás šít? Zajímá vás japonská kultura? Nebojte se své záliby promítnout také do výzdoby interiéru.

_dekorace3

Nebojte se také pracovat se suvenýry, které jste si přivezli z dovolené či prázdnin u moře a teď se vám válí někde v šuplíku. Stačí je umístit na zajímavý podklad, a šup s nimi na stěnu. Kombinace bílé a modré je sázka na jistotu, ale klidně zkuste i nějaká odvážnější řešení.

_dekorace4

Pokud jste nedávno tapetovali a máte doma dobrý výběr zbytků tapet, vyzkoušejte nápaditou dekoraci na zeď. Různě velké plochy vytvářejí na zdi překvapivě působivé kombinace a vůbec přitom nevadí, že mají různé vzory a motivy.

_dekorace5

Kousek ohoblované dřevěné desky, jeden kovový háček na každou z nich, zavařovací sklenice, provázek, kytka a malý svazeček elektrických žároviček. To je materiál na výrobu tohoto něžného osvětlení vhodného do přírodně laděných interiérů.

_dekorace6

Staré dečky, krajky a výšivky po babičce nebo tetičce získají na atraktivitě tím, že je zarámujete. Z takto vyrobených rámečků vytvořte malou galerii například na zdi obývacího pokoje, kde různě strukturované vzory budou najednou fungovat mnohem lépe než na stole nebo někde na komodě.

Jasně zelený věneček z buxusu zavěšený na režné stuze přes vyřazené špaletové okno vytváří velice svěží a příjemně minimalistickou dekoraci. Není třeba jej jakkoli dále doplňovat, působí jednoduše a zároveň poutavě.

_dekorace7

Zajímavou libůstku představuje pletené anebo háčkované bílé jablko. Vynikne na tmavém podkladě. Na náplni nesejde, neboť do tohoto jablka se nikdo nezakousne, ale spíše zakouká.

Foto: jolenescrafting.org, pinterest.com, mxliving.de, carareevescreative.com, etsy.com, masterbathroomshome.com, blog.styleestate.com, nextdirect.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.