Menu

7 tipů jak si vyšperkovat ložnici

Inspirace   |   27. 3. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Do ložnice si sice moc návštěv obyčejně nezveme, ale nám by tam rozhodně mělo být příjemně. Proto přinášíme pár tipů na to, jak si z ložnice udělat malý ráj na zemi.

Růžová ložnice / Tadyjemoje.cz

Nebojte se barev

Sice se říká, že by v ložnici měly převládat tlumené barvy, ale to neznamená, že musíte mít i u vás doma všechno jen béžové, smetanové či světle modré. Zkuste něco trochu odvážnějšího, třeba zelenou barvu v kombinaci s meruňkovou. Na pomoc si přizvěte i barevné polštářky všech možných tvarů a vzorů.

_loznice2

Málo místa nevadí

Jestliže vám na ložnici zbyla jen místnůstka s pár metry čtverečními, a ještě navíc bojujete s úložným prostorem, zkuste si udělat vyvýšené patro. Vypadá to skvěle a pod postelí ještě zbude spousta úložného prostoru.

_loznice3

Využijte prázdné zdi

Pomocí tapet si v ložnici můžete připadat jako uprostřed lesa, nebo jako když se vznášíte nad vrcholky deštěného pralesa. Tapet je samozřejmě velká nabídka, pokud vás nebaví přírodní motivy, máte na výběr z tisíců různých vzorů.

_loznice4

Bez postele

Stylově ustlat si můžete i bez postele. Stačí umístit matraci na vhodné místo, ideální je vyvýšené pódium nebo jiný samostatný prostor, a spát se vám bude stejně dobře jako ve velké posteli.

_loznice5

Loď nebo postel?

Na výrobu postele lze využít všelijaké již nepotřebné věci, například i starou loď, do které teče. Není to sice nejpohodlnější, ale originalitu tomuhle řešení upřít nelze. Navíc můžete tuhle lodičku ukotvit pomocí silných provazů ke stropu a vznášet se při spánku nad zemí.

_loznice6

Další úlet pro fajnšmekry

Pokud chcete vlastnit opravdu stylový kousek, který jen tak nikdo nemá, můžete si opatřit třeba tuhle postel à la houpačka. Její pořízení či výroba je sice možná trochu nákladnější, ale výsledek stojí rozhodně za to!

Foto: forcreativejuice.com, tinyhousefor.us, muralswallpaper.com, nymag.com, thewishingtrees.com, amara.com, contemporist.com, viralnova.com, fab.com, viralnova.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.