Menu

5 doplňků do bytu ze starých lyží a snowboardů

Inspirace   |   23. 2. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Podařilo se vám na horách zničit lyžařskou/snowboarďáckou výbavu, nebo už vás prostě přestala bavit a hodláte si po sezóně pořídit novou? Nevyhazujte ji ani v případě, že vaše staré vypráskané lyže nebo prkno už nikdo nechce ani zadarmo. Dají se z nich totiž udělat moc pěkné doplňky, které dodají vašemu domovu sportovního ducha.

Stojan na víno / Tadyjemoje.cz

Carvingový stojan na víno

S pomocí pořádně tlustého vrtáku, pilky a hodně pevného lepidla si z široké carvingové lyže uděláte vtipný stojan na víno. Pokud se vám nechce lyži půlit, zapusťte ji celou do betonu nebo dřeva, a zvyšte tak kapacitu stojanu.

Stolek / Tadyjemoje.cz

Snowstolek

Vezměte prkno s hezkým vzorem, přidělejte k němu nohy, a rázem máte parádní konferenční stolek, který můžete v případě potřeby použít i jako žehlicí prkno. Velice praktické řešení pro úzké pokoje, kde by stolek obvyklých tvarů zabíral moc místa.

Stolička / Tadyjemoje.cz

Koutek pro snowboarďáky tělem i duší

Vezmete si knížku z poličky udělané ze starého, bíle natřeného prkna, sednete si s ní na lavičku s podsedáky ve tvaru snowboardu a nohy si opřete o další, tentokrát červeně natřené vysloužilé prkno. Tenhle parádní koutek je prostě sen každého fandy do snowboardů.

Věšák z lyží / Tadyjemoje.cz

Retro věšák z dřevních dob lyžování

Pokud někde v antiku nebo na půdě objevíte opravdu staré lyže, šup s nimi na zeď. Poslouží buď pouze jako dekorace, nebo na ně přivrtáte háčky a uděláte si z nich skvělý věšák do vintage interiérů.

Rám na obraz / Tadyjemoje.cz

Rám na obrázky

Z páru vysloužilých lyží si snadno poskládáte i netradiční rám na fotky i jiné obrázky. Nejvhodnější jsou ty starší rovné s minimalistickým designem, moderní lyže s jásavými barvami by asi výsledný dojem z výtvarného díla dost rušily.

FOTO: whitelines.com,forestfurnituretahoe.com, reciclaredecorar.com wellappointedhouse.com, etsy.com

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.