Menu

Magický amulet a krásný doplněk v jednom: vyrobte si indiánský lapač snů

DIY   |   25. 6. 2020   |   Autor: Izabela Nováková

Lapač snů je krásný a magický předmět, který sluší ložnici, balkonu i zahradnímu posezení. Vlastnoruční výroba lapače snů podle našeho návodu je brnkačka. Navíc ušetříte pár stovek korun, a ještě si ho upletete na míru vlastním snům.

Na výrobu lapače potřebujete:

  • kroužek na lapač snů nebo vyšívací kruh,
  • klubko bavlny,
  • bavlněnou nit,
  • pírka (my jsme použili ta husí),
  • dřevěné korálky,
  • vteřinové lepidlo.

Nebudeme vám lhát, první část vám zabere minimálně půl hodinky, tak si k tomu rovnou pusťte svůj oblíbený podcast, ať vám to jde pěkně od ruky.

1. Nejdříve vyrobte základ: uvažte bavlnu na kroužek a pečlivě ho omotejte. Tenhle krok je obzvlášť důležitý pro udržení pavučiny v kruhu. 

2. Dbejte na to, aby provázky byly opravdu těsně vedle sebe a nekřížily se. Konec pak jednoduše zavažte uzlíkem nebo opatrně přilepte lepidlem. 

Jak se plete pavučina? 

Pavučina na lapači vypadá sice složitě, síťku ale upletete levou zadní. Žádné uzly ani lepení, nit stačí vždycky jen pořádně napnout, provléknout a utáhnout. Pro ulehčení práce si nit namotejte do menšího klubka.

A k lapači si rovnou můžete vyrobit i prostírání.

3. Nit nejdříve přivažte pevným uzlem ke kruhu, od oka si kroužek rozdělte na osminy. Provlékněte nit v první části pod kruhem a pevně utáhněte. Nedělejte žádné uzlíky – když se něco nepovede, pavučinka vám pak půjde snáze opravit. Stejným způsobem pak pokračujte podél celého vnitřního obvodu kruhu. Jakmile upletete první řadu, další smyčku udělejte v půlce každé osminy v první řadě.

4. A takhle pleťte pořád dokola. Nevěste hlavu, když pavučina nebude tip ťop. V nedokonalosti ruční práce se skrývá její jedinečnost.

5. Před poslední smyčkou navlékněte na nit korálek, elegantně tak pod ním schováte finální uzlík v pavučině.

A teď přichází ta zábavná část!

Gratulujeme! To nejhorší máte za sebou, teď už vás čeká jen zábava v podobě zdobení. Vezměte si k ruce korálky, peříčka a bavlnku. Jdeme na to!

6. Z klubka bavlny si odstřihněte tři delší provázky, přivažte je vedle sebe na spodní části kruhu a navlékněte na ně korálky. Záleží jen na vás, jak chcete mít lapač snů velký, prostřední provázek ale udělejte vždycky o něco delší než ty postranní. Na konci pak zavažte pořádný uzel, aby korálky pevně držely na svém místě. 

Ve vlastním bytě se bude lapač vyjímat nejlépe. Svěřte se ČMSS se svými sny.

Chci vědět víc...
Ve vlastním bytě se bude lapač vyjímat nejlépe. Svěřte se ČMSS se svými sny.

7. Peříčka můžete na korálky přilepit nebo brko prostrčit dutinkou korálků, jako jsme to udělali my. Chcete-li mít lapač bohatší, nalepte sem peříček více. 

A je hotovo! Lapač snů by měl správně být zavěšený nad postelí, parádně ale ozdobí každou prázdnou stěnu v pokoji i balkon v boho stylu. 

Foto: redakce

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.