Menu

Malá domácí čajovna

Inspirace   |   13. 12. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

Miničajovnu zařizujte v co nejjednodušším stylu. Hodí se sem přírodní materiály, tlumené barvy a minimum dekorací. Zaujal nás nápad pojmout miničajovnu jako patro a postavit sem stolek s uříznutými nohami, který z jedné strany funguje jako psací stůl a z druhé jako čajový stolek.

V čajovně se sedí na zemi, takže na židle zapomeňte. Skvělé posezení u nízkých stolků vám zajistí třeba pevné podsedáky upletené z vlákna vodního hyacintu nebo klasické polštářky v tlumených barvách a s jednoduchými vzory.

Inspirace podle wabi-sabi stylu, který se k čaji výborně hodí nejen díky tomu, že vznikl v Japonsku, ale také svým důrazem na přirozenost a prostotu. Jako čajové stolky můžete výborně využít například kusy starých trámů z bouraných staveb.

Stejnou pozornost jako zařizování interiéru věnujte také výběru nádobí a dalších pomůcek pro přípravu a servírování. Protože právě v harmonickém sladění všech detailů spočívá klidná krása čajové kultury.

A na závěr také myslete na celkové barevné vyladění interiéru. Volte jemné, spíše tlumené barvy. Hnědá, krémová, šedá, písková, okrová, perlová, slonová kost nebo béžová, to jsou ty pravé odstíny pro vaši domácí čajovnu.

Foto: shukura.jp, myimpress.tumblr.com, homeadore.com, marycwells.tumblr.com, dwell.com,

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.