Menu

Malý, ale vymazlený byt v São Paulu

Inspirace   |   16. 12. 2015   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Pouhých 36 m2 tvoří dohromady dvouposchoďový apartmán v Brazílii. Co mu ale chybělo na metrech, to architekt Alan Chu dohnal vkusně vybraným nábytkem a chytrou kombinací barev. Jestli také máte hodně malý byt, podívejte se, jak pěkně by mohl vypadat.

_pastedGraphic

Bíle natřené cihlové zdi opticky zvětšují vnitřní prostor bytu, v němž není moc vysoký strop, protože v dalším podlaží se nachází ložnice. 

Červené akcenty vytvářejí příjemný kontrast k dřevěnému nábytku a stropu. Červenou barvu mají nejen lednice, koberec a nádobí, ale na červeno jsou natřené i vnitřní stěny skříněk. 

_bytv SP

Ani malý kousek místa vedle ledničky nezůstává nevyužitý. Výsuvná mini skříňka nabídne úložný prostor na kuchyňské nezbytnosti.

_pastedGraphic-3

Odlehčený stolek a křeslo působí skvěle, nezabírají přitom mnoho místa a podle potřeby se dají snadno přenést. 

Druhému rohu spodní části bytu vévodí sedačka, která může sloužit jako lůžko pro návštěvy. Umístěna je v blízkosti elegantně řešeného schodiště z černého plechu vedoucího do prvního patra, kde se nachází hlavní prostor na spaní. 

_pastedGraphic-2

V ložnici najdete pohodlné a prostorné lůžko i netradiční designové křesílko, dostatek světla místnosti dodává velké francouzské okno. Bezpečnost pohybu v prvním patře zajišťuje transparentní skleněné zábradlí. 

_pastedGraphic-5

Foto: Tinyhousepins.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.