Menu

5 nápadů pro milovníky minimalismu

Inspirace   |   19. 12. 2017   |   Autor: Izabela Nováková

Milujete prostorné interiéry a nemáte rádi zbytečnosti? Vyznáváte názor, že v jednoduchosti je síla a že všeho moc škodí? Pak vsaďte na minimalismus a provzdušněte si stylově byt.

Šikovné schovky

Toužíte po uspořádaném a prostorném domově, ale místo toho jste zavaleni kupou věcí? Pak je ta správná chvíle na takovou malou minimalistickou revoluci. Rozhodně není třeba, abyste většinu věcí vyházeli, chce to jen roztřídit je do boxů a kreativně využít úložné prostory. Třeba takový vychytaný botník pod postelí je ideálním řešením nejen pro milovníky minimalismu, ale i vášnivé sběratele bot.

Začněte výběrem barev

Základní stavební kameny minimalismu představují čisté linie, jednoduchý a elegantní design a důraz na funkčnost. A v neposlední řadě také výběr barev. Právě díky neutrálním barvám působí minimalistické interiéry tak harmonicky. Při výběru nábytku pak vsaďte na přírodní materiály nebo bílou barvu. Barevnou jednolitost rozbijte barevným kobercem nebo velkým obrazem.

Dokonale promyšlené aranžmá

Když už si něco minimalisté vystaví, pak si dají záležet, aby příslušná dekorace v prostoru opravdu vynikla. Z obyčejné vázy s jednoduchou květinou tak dokáží udělat dominantu celé místnosti.

Přidejte špetku zeleně

Zeleň tvoří s neutrálními tóny skvělý kontrast, možná i proto jsou květiny pro většinu milovníků minimalismu tou nejoblíbenější dekorací. Větší rostliny postavte samostatně, naopak ty menší nechte pohromadě. A pravidlo číslo jedna: používejte vždy bílé nebo hliněné květináče.

Nechte místnost dýchat

Pokud chcete bydlet minimalisticky, mějte doma co nejméně nábytku a bytových doplňků. Co takhle si třeba ve stísněné edsíni místo velkého věšáku s botníkem pověsit obyčejnou trubku a uvázat na ní různě dlouhé šňůry? Místo háčků použijte kolíčky na prádlo a kabáty zavěste na ramínka. Předsíň rázem získá na prostoru a na zdi se vám bude skvít originální kousek.

Fotky: Pinimg.com, Mydomaine.com, Brit.co, Richhall.co

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.