Menu

Mladí v Barceloně mají rádi loftové bydlení

Inspirace   |   12. 5. 2015   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Loftové byty jsou v současné době mezi mladými v kurzu. A není divu. Otevřený prostor loftu je ideální pro společenské typy lidí, co rádi pořádají nejrůznější party. Většinu loftových bytů dnes najdeme hlavně v bývalých průmyslových objektech, které po zabydlení náhle dostávají úplně jinou atmosféru. Podobně jako jeden loft v Barceloně, do kterého jsme se vypravili.

Při bližším pohledu do nitra bytu ani není poznat, že celková plocha určená k bydlení činí pouhých 65 metrů čtverečních. Mladý pár si loft předělal vlastními silami, čímž jednak výrazně ušetřil za stavební firmu a také si pohlídal, že vše bude tak, jak si naplánoval.

_pastedGraphic-1

Bílá barva byt prosvětlila

Bílý nátěr, který zvolili obyvatelé bytu na zdi, interiér příjemně projasňuje a opticky jej zvětšuje. Tento dojem ještě posiluje světlá podlaha, která je jednotná pro celý byt.

_pastedGraphic_1
Rozdělení obytného prostoru

Dominantní místností v tomto menším loftu je obývák spojený s jídelnou. Oba prostory rozděluje otevřený regál v bílé barvě, který slouží zároveň jako knihovna a úložný prostor pro další věci šikovně schované v proutěných bednách. 

_pastedGraphic-4 _pastedGraphic-6

Nábytek, který si na nic nehraje

Pro posezení v obývací části zvolil náš barcelonský pár černou sedačku z ekokůže, která je podstatně levnější variantou než kožená pohovka. Konferenční stolek je vyroben z palet, které ať už nové či použité, jsou dobrým základem pro výrobu mnoha dalších kusů levného nábytku. K obroušené a nalakované paletě postačí dodat čtveřici koleček a přišroubovat je. Pěknou dominantu jídelní části loftu vytváří jediný dražší kus nábytku – rozkládací stůl z masivu, vhodný pro 4 až 6 osob. 

_pastedGraphic-7

Ložnice přímo nad koupelnou

Po určité chvíli hledání, kde mladý pár spí, zjistíme, že si umístil dvojlůžko na vyvýšené místo nad koupelnou, těsně za kuchyňskou částí se skříní s vestavěnými spotřebiči. Mini ložnice je snadno přístupná díky svislému žebříku. Koupelna pod ní pak překvapivě poskytuje dostatek prostoru nejen na sprchu, ale i na dvě samostatná umyvadla. Před nimi je úzký průchozí prostor sloužící jako přístup k WC a sprše. Dostatek odkládací plochy nabízí místo u zadní stěny. Je až neuvěřitelné, kolik dalšího místa se dá v loftu získat díky vyvýšenému spaní. Využívá se jen na noc a přes den není překážkou běžnému provozu domácnosti. Na druhé straně poskytuje dostatek soukromí a klidu ke spaní.  

_pastedGraphic-3_1024x768_pastedGraphic

Dekorace v uvolněném stylu

Malometrážní byt v Barceloně je zařízen v industriálním stylu a vkusně doplněn dřevěnými prvky. Industriální styl se odráží na pozadí bílých stěn a dodává celému bydlení pro mladý pár specifickou atmosféru. Přiznané trámy, odkryté potrubí, vysoké stropy a hlavně přiznané cihly se samy stávají výrazným designovým prvkem interiéru. Průmyslovému designu odpovídají i tovární lampy u stropu a stojanová dvouramenná bílá lampa. Také vybavení kuchyně je vyladěno v barevné souhře s ostatními částmi loftu. Takhle nějak vypadá moderní bydlení za málo peněz.

_pastedGraphic-2 _pastedGraphic-5

Foto: decoist.com

Tipy na nákup a inspiraci:

https://www.bonami.cz/p/kovova-stolicka-tabouret-antique-soda

http://www.nabytekzpalet.eu/  hotový paletový nábytek

http://www.paletky.cz/  – workshopy na téma paletový nábytek

http://www.postershop.cz/we-can-do-it-16/  plechové cedule

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40082536/ prostírání

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40110011/  prostírání 

http://www.moebelix.cz/ob-vac-pokoje/komody-reg-ly/c2c2/reg-l-berni.produkt-001555000202 otevřený regál

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S19889748/  židle

http://www.floorwood.cz/pvc-podlaha-terrana-4181-252-sire-3m/ podlaha PVC

http://www.siko.cz/koupelny/umyvadla-a-umyvatka/umyvadla/umyvadlo-twins-50×46-cm-otvor-pro-baterii-uprostred/zbozi/l51150000 umyvadla

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !
Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.